Arduino UNO 4 WD ile nasıl araç yapılır?

CanK26

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, proje dersimiz için hoca birkaç konu söyledi bende Arduino arabaya yapmayı seçtim. Fakat daha önce hiç yapmamış biri olarak gireceğim Arduino ile robot yapmaya. İnternetten bayağı video izledim ve birkaç fikrim var ancak hala anlamadığım şeyler var. İlk olarak örneğin aşağıdaki sette

1. Bu sette 4 tane AA batarya haznesı var peki bu pillerin sağlayacağı enerji yeter mi, YouTube'daki çoğu setlerde 18650 batarya kullanılmış arada ciddi bir fark yaratır mı?
2. YouTube'daki bazı setlerde ise örneğin yine alttaki videoda L293N yerine Driver Shield L293D kullanılmış direk Arduino'nun üstüne takarak. Sizce bende böyle yapmalı mıyım, rahatlık sağlar mı montajlarken?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3. Sorum üste söylediğim (N11'deki) Arduino 4 WD araba Setinde Arduino UNO R3 ve L293N var bunları bataryaya nasıl bağlanacağını pek anlamadım, internette izlerken bir adam L293N'ye batarya takıyorken oraya bir kablo daha koyup o çıkan kabloyu da Arduino UNO'ya bağladı. O videoyu da dakika olarak aşağıya kouyuyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Dediğim yere gelmesi biraz sürebilir ancak yine de tam bataryayı bağlarken ki pozisyonda başlamasını istedim belki yardımcı olur.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı