Çözüldü Arduino'yu Powerbank ile beslemek sıkıntı oluşturur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ecmel

Kilopat
Katılım
26 Aralık 2020
Mesajlar
5.151
Makaleler
3
Çözümler
53
Şu anda yürütmekte olduğum bir mini proje var. Projede 3 adet HC-SR04, 2 adet DC motor ve 1 adet L9110 motor sürücü kullanmaktayım.

Projede pil kullanmak istemiyorum. Çünkü projenin belki de gün boyu çalışması gerekecek -Powerbank değişimi yapabilirim- ondan dolayı pillerle kısa vadede sürekli değişim yapmak istemiyorum. Powerbank kullanmayı düşündüm. Bunun karta, sensörlere veya motor sürücüye bir zararı olur mu ondan tam emin olamadım. Bildiğim kadarıyla olmuyor ama yine de garanti altına almak adına size sormak istiyorum.

@İbrahim Zdemir hocam yardımcı olabilir misiniz?

 
KS
KS
Ecmel

Ecmel

Kilopat
Katılım
26 Aralık 2020
Mesajlar
5.151
Makaleler
3
Çözümler
53
Şöyle bir sorun oluşabileceğini duydum. Arduino 5V çıkış veriyor ama bizim motorlarımız toplam 6V istiyor. Bu da sistemde sorun çıkartabiliyor diye duydum. Bu da Arduino ve Powerbanke zarar verebilir diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

@İbrahim Zdemir peak yapma ihtimali var mı peki devrenin? Bildiğim kadarıyla ufakta olsa böyle bir şans var. 1 gün için böyle bir şey olabilir mi acaba?
Feedback: 8-9 saat arası aralıksız kullanımda bir sorunla karşılaşmadım. Her şey kusursuz olarak ilerledi ve herhangi bir sorun oluşmadı.
 
Son düzenleme:
Yukarı