Ardunio için proje tavsiyesi

rtakak

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Bu konuda ardunio için proje önerilerinizi alacağım :D
Mağlum çalışmayan demir paslanır.
En son 2 ay önce Rfid kapı kilit mekanizması yapmıştım.

Bende klasik sensörler var. Esktra olarak siyah ve beyazı ayıran ve Rfid sensörü var.

Önerilerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç ay önce LDR yardımıyla gün ışığına duyarlı bir uyandırma alarmı yapmıştım. Cam kenarına koyuyordum. Yeterli güneş ışığı aldığında yani sabah olduğunda alarm çalıp beni uyandırıyordu. Işık hassasiyetini de ayarlayabiliyorsunuz.

Yalnız pek kararlı bir sistem değilmiş seninki düşününce :D
Kışın saat 7'de aldığı ışık ile yazınki aynı saatteki aldığı ışık miktarı farklı olur.
Erken kalkarsan bundan dolayı :D

Bizim okulda bi' bilişim hocası vardı. Diyordu işte teknoloji çağı falan böyle bi FATİH konferanslarına gitti.İşte daha sonra okula millet vekilleri de gelmeye başladı . Biz küçükler için pc topluyorduk onlar da arduino projeleri yapıyordu ama zaten yeşil sarı kırmızı ışıktan fazlasını görmedim ve hoca da bize hiç önen göstermiyordu.bizde vazgeçtik sonra herkes dağıldı işte bu da böyle bir anımdır. Çizgi takip eden robot yap.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı