Argo Küfür İle Yargılanmak

A
Hayır bu senin hatan olur önce tüketici mahkemesine gitmen gerekir.

Bir olay ile örnekleyerek anlamanda yardımcı olayım. Nokia X3 telefonlarını piyasaya yeni sürdüğü zaman satın almıştım. Bir süre kullandım telefonu memnundum da. Fakat telefonu elimden bir miktar suyun olduğu bir yere düşürdüm ve telefon şebekesi çekmemeye başladı. Nokia Care servisine telefonu arızasını belirterek gönderdim.(Su temasını anlatmadım çünkü belli bir süre telefonun şebekesi çalışmaya devam etti) Daha sonra beklemeye başladım. 45 iş gününü geçtikten sonra Nokia Care ile iletişime geçerek telefonumun ne zaman geleceğini öğrenmek istediğim. Servisten gelen cevap telefonun hala tamir aşamasında olduğuydu. Dilerlersem tamir süresini(10 iş günü) uzatarak yedek telefon alabileceğimdi. Telefonsuz kalmamak adına kabul ettim ve yedek telefon ile iletişimime devam ettim. Fakat 10 iş günü de geçtikten sonra hala telefonum tamirde görünüyordu. Bir kaç yerden bilgi alarak durumu belirtip Tüketici Mahkemesine dilekçe vermemi söylediler. O zaman telefonun fatura değeri 380 TL olan miktarın geri iade edilmesini talep ettim. Aslında her şey benim hatam olmasına rağmen tamir süresinin uzamasından dolayı ortalama 2 aylık bir süre sonunda telefonun ücreti tamamen hesabıma geri iletildi.

Yani önce senin mahkemeye dilekçe vermen senin faydana olur. Eğer servise gidip gelme sürelerini ispat edebilirsen parçaların ücretini geri alabilme durumun bile olabilir.
Anladım. Biraz daha araştırıp dediklerinizi degerlendirecegim. Tesekkurler.
Ama soyle bir durum da var. Sizin olayiniz servisten kaynakli. Ben servise gonderip, 20 is gunu bana islemcimi gondermeseler, benim de oyle bir hakkim olur. Fakat burada suc bende. Islemcinin pinlerini duzeltebilirsem duzeltip, tuketici hakem heyetine basvuracagim sanirim.

Son düzenleme:
A
Anladım. Biraz daha araştırıp dediklerinizi degerlendirecegim. Tesekkurler.
Ama soyle bir durum da var. Sizin olayiniz servisten kaynakli. Ben servise gonderip, 20 is gunu bana islemcimi gondermeseler, benim de oyle bir hakkim olur. Fakat burada suc bende. Islemcinin pinlerini duzeltebilirsem duzeltip, tuketici hakem heyetine basvuracagim sanirim.
Farketmez hocam 3 kere gitti diyorsunuz zaten size sıfır kutusu açılmamış ürünü vermek zorundalardı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı