Arızalı G.Skill Ripjaws V 8 GB 3600MHz CL18 RAM

Hakan Özmen

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta garantiye arızalı RAM gönderdim. Yenisini gönderdiler ve ilk gün Memtest86 ile test yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Aradan 2 gün geçti mavi ekran aldım ve tekrar test yaptım. Test sonucunda RAM arızalı gözüküyor. Bu sorunun çözümü var mı yoksa garantiye tekrar mı gönderiyim?
RAM: G.Skill Ripjaws V 8 GB 3600MHz CL18.

Dosya Ekleri

• DSC_1629.JPG
    DSC_1629.JPG
    85,7 KB · Görüntüleme: 53
  • DSC_1647.JPG
    DSC_1647.JPG
    200,6 KB · Görüntüleme: 60
Aynı RAM'de aynı sorunu yaşadım. Başkalarında da oluyor mu bilmiyorum ama sanırım kronik sorunlu. Ben MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası alıyordum. Direk iade ettim, yeni RAM aldım düzeldi edebiliyosannız iade edin.

Yeni gelen RAM'in bozulması normal değil. Kullandığınız PSU nedir? Bilgisayarın bağlı olduğu prizde toprak hattı var mı?
Psu Sharkoon Gold Zero 750W 80+ ve prizde toprak hattı var
Aynı RAM'de aynı sorunu yaşadım. Başkalarında da oluyor mu bilmiyorum ama sanırım kronik sorunlu. Ben MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası alıyordum. Direk iade ettim, yeni RAM aldım düzeldi edebiliyosannız iade edin.
Bende de aynı hata var. Bilgisayarı alalı 2 3 ay oldu iade edemem.
APU mu kullanıyorsunuz?
Hayır

PSU Sharkoon Gold Zero 750W 80+ ve prizde toprak hattı var

Bende de aynı hata var. Bilgisayarı alalı 2 3 ay oldu iade edemem.

Hayır

RAM'i aldığınız yere iade talebinde bulunun kaale almazlarsa sert bir dille konuşun ya da velinize konuşturun çözüm olmuyorsa aldınız aynı fiyatı olan başka RAM'lar satıyorsa onlarla değişim isteyin

Geri
Yukarı