Arızalı RAM FPS mi arttırdı?

İşletim sistemi
Windows 10

UruxUs

Hectopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws 3000MHz CL16
Ekran kartı
Vega 3 (Dahili)
Anakart
A320M-S2H
İşlemci
AMD Athlon 3000G
Merhabalar. Yeni topladığım bilgisayarım oyun oynarken kapanıyordu. Ama FPS'im normalden çok yüsekti. ETS 2'de düşük ayarlar %75 çözünürlük 1280x1024'te 80 FPS, Crab Game'de 120 civarı gibi gibi bu APU'ya göre yüksek FPS alıyordum. RAM'i garantiye gönderip arkadaşımın RAM'ini kullandım. FPS'im birkaç saat yine yüksekti fakat daha sonra normal değerlere indi. Şimdi ETS 2'de aynı ayarlarda 35-40 FPS alıyorum. Sorum şu: Bu arızalı parça FPS'i etkilemiş mi? Yoksa başka bir bit yeniği mi var?

Merhabalar. Yeni topladığım bilgisayarım oyun oynarken kapanıyordu. Ama FPS'im normalden çok yüsekti. ETS 2'de düşük ayarlar %75 çözünürlük 1280x1024'te 80 FPS, crab Game'de 120 civarı gibi gibi bu APU'ya göre yüksek FPS alıyordum. RAM'i garantiye gönderip arkadaşımın RAM'ini kullandım. FPS'im birkaç saat yine yüksekti fakat daha sonra normal değerlere indi. Şimdi ETS 2'de aynı ayarlarda 35-40 FPS alıyorum. Sorum şu: Bu arızalı parça FPS'i etkilemiş mi? Yoksa başka bir bit yeniği mi var?

GPU dahili olduğu için VRAM'i RAM'den kullanılıyor. Eski arızalı RAM'in hızları daha yüksekti sanırım.

Merhabalar. Yeni topladığım bilgisayarım oyun oynarken kapanıyordu. Ama FPS'im normalden çok yüsekti. ETS 2'de düşük ayarlar %75 çözünürlük 1280x1024'te 80 FPS, Crab Game'de 120 civarı gibi gibi bu APU'ya göre yüksek FPS alıyordum. RAM'i garantiye gönderip arkadaşımın RAM'ini kullandım. FPS'im birkaç saat yine yüksekti fakat daha sonra normal değerlere indi. Şimdi ETS 2'de aynı ayarlarda 35-40 FPS alıyorum. Sorum şu: Bu arızalı parça FPS'i etkilemiş mi? Yoksa başka bir bit yeniği mi var?
Aynı sahnelerde mi gördün o değerleri?

APU sitemde RAM hızı önemli. Arkadaşınınki kaç MHz? FPS sonradan düştüğüne göre RAM yetersiz kalmış olabilir. Veya VRAM boyutunu BIOS'tan tekrar ayarla oda bozulmuş olabilir.

Arkadaşımınki 3200MHz. Bu Bilgisayar'a sağ tıklayıp özelliklere girdiğimde değer halen 5,95 kullanılabilir olarak duruyor. Orada yanlış gözükme durumu var mı?

Önceden kullandığın RAM ne idi şimdi ki ne? Önceki kaç GB şimdi ki kaç GB?

Markasını hatırlamıyorum ama tek farkı arkadaşımınki 3200MHz.
Aynı sahnelerde mi gördün o değerleri?

Evet.
GPU dahili olduğu için VRAM'i RAM'den kullanılıyor. Eski arızalı RAM'in hızları daha yüksekti sanırım.

Olabilir.

Geri
Yukarı