Ark Survival Evolved donuyor

ExE.1

Hectopat
Arkadaşlar Steam'den Ark oyuna girdiğimde biraz oynadıktan sonra donuyor bir 1 dk sonra devam ediyor Alt+Tab filan atamıyorum. 5 mod yüklü ama modlardan olacağını sanmıyorum. Oyun içinde 45 - 70 FPS arası alıyorum.

Göremiyorum kanka oyun donuyor sonra düzeliyor 1 dakika sonra sonra da FPS normal 50 - 60 civarı oluyor. Ama bazen Steam'de donuyor nedense şu son zamanlarda. Steam durduk yere donuyor sonra geçiyor.

MSI Afterburner ile FPS değerlerinizi takip edebilirsiniz. Onun dışında SSD'ye yüklü değil mi oyun? HDD ise bir ihtimal ondan dolayı da olabilir. Veya RAM kullanım miktarlarınız nasıl?

Çoğu sorunun yerel sunucudan kaynaklandığı gibi bu sorun da yerel sunucudan kaynaklanıyor olabilir, oyunun yerel sunucusu sıkıntılı eğer yerel sunucuda oynuyorsan online bir sunucu bulmanı tavsiye ederim.Zaten online oynuyorsan ilk girdiğin zaman 1 dakika kadar dünyanın yüklenmesini bekleyebilirsin ve grafik ayarlarından görüş mesafesini orta veya düşük seviyesine getirebilirsin o da sıkıntı yaşatabiliyor.

Geri
Yukarı