Arka aktarıcı sağlıklı vites atmıyor

Alih001

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Sorunu yazmak yerine videoyla açıklamak istiyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sorunu yavaş yavaş değil, aniden yaşamaya başladım. Bu sorundan önce uzun süre boyunca zinciri ön aktarıcıya değdirerek kullanmışım. Ayrıca arka aktarıcının vites atma sorunu var. 3-4-5'te sağlıklı bir şekilde vites atmıyor. Çözümünü bulamadım, cevap veren biri olursa çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• IMG_20211023_174540.jpg
    IMG_20211023_174540.jpg
    191,6 KB · Görüntüleme: 87

Bu sorunu yavaş yavaş değil, aniden yaşamaya başladım. Bu sorundan önce uzun süre boyunca zinciri ön aktarıcıya değdirerek kullanmışım. Ayrıca arka aktarıcının vites atma sorunu var. 3-4-5'te sağlıklı bir şekilde vites atmıyor. Çözümünü bulamadım, cevap veren biri olursa çok mutlu olurum.

Dostum senin ayar yaptırman gerekiyor şöyle ki kullanırken de.
Ön 1 arka 1-2-3
Ön 2 arka 4-5
Ön 3 arka 6-7 varsa orantılı şekilde kullanman gerekiyor yoksa hem ayarları kaydırırsın hem de zincirine dişliye zarar verirsin.

Sorunu tam olarak anlayamadım. Tel ayarı yapılması gerekebilir veya aktarıcının makaraları aşınmış olup zinciri kavrayamıyor olabilir. Mesela 3 den 2 ye aldığın zaman hemen geçmiyor arada gidip geliyorsa vites tel ayarı yapılması lazım.

Başlık yanlış olmuş, asıl sorun görüntüsünü ve videosunu gönderdiğim sorun. Ayrıca vitesi bisikleti aldığımdan beri uygun şekilde kullanıyorum. Sebebi olabileceğini düşündüğüm durumların - zincirin ön aktarıcıya değmesi ki uzun süre böyle kullandım ve aktarıcıların sağlıklı vites atmaması- yaşadığım soruna etkisinin olup olmadığını ve bu sorunun çözümünü sormuştum.

Aktarici da ki vida ile ayar yapılıyor. Bisikletçi yapar eğer siz bilmiyorsanız. Çok bir şey tutmaz 5 dk lik iş. Eger dogru anladiysam.

Başlık yanlış olmuş, asıl sorun görüntüsünü ve videosunu gönderdiğim sorun. Ayrıca vitesi bisikleti aldığımdan beri uygun şekilde kullanıyorum. Sebebi olabileceğini düşündüğüm durumların - zincirin ön aktarıcıya değmesi ki uzun süre böyle kullandım ve aktarıcıların sağlıklı vites atmaması- yaşadığım soruna etkisinin olup olmadığını ve bu sorunun çözümünü sormuştum.

Ve yağlanması gerekiyor zincir ve dişlilerin onunda etkisi var hem ayar hem yağlanması halinde tıkır tıkır çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı