Arka aktarıcıdan gelen ses

ichbinkdr

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 2600 6 Cores
GPU: Radeon Rx560 4gb
RAM: Gskill Aegis 8gb Cl-15, Gskill Ripjaws 8gb Cl-15
MAİNBOARD: B450M A-ProMax
HARD DRİVE: Seagate 500gb 7200rpm
SOLİD STATE DRİVE : Hikvision 480GB
POWERSUPPLY: XİGMATEK 600W 80PLUS BRONZE
Meslek
Öğrenci
Bugün bir video görmüştüm. Örneğin; arka vites 7'deyken ön vites 1'de olmamalı dişliye zarar verirsiniz diye turlamaya çıkmıştım. Arka vitesi tek tek 5'e kadar düşürdüm çıt çıt ses gelmeye başladı ön vitesi 2'ye attım. Ses hala gelmeye devam etti ön vites 1'deyken tüm viteslere geçiyordu ses yoktu ama ön vites 2'deyken 5'den aşağıya vites düşmüyordu bisiklet yeni vites markası Shimano MF-TZ500

Ön 1. vitesteyken arka vitesi 1-2-3.
Ön 2. vitesteyken arka vitesi 3-4-5.
Ön 3. vitesteyken arka vitesi 5-6-7.

Yukarıdaki şekilde kullanırsanız zinciri çapraz yapmamış olursunuz. Tabii bu 21 vites için geçerli. Başka vitesler için buna göre uyarlayabilirsin.

Ön 1. vitesteyken arka vitesi 1-2-3.
Ön 2. vitesteyken arka vitesi 3-4-5.
Ön 3. vitesteyken arka vitesi 5-6-7.

Yukarıdaki şekilde kullanırsanız zinciri çapraz yapmamış olursunuz. Tabii bu 21 vites için geçerli. Başka vitesler için buna göre uyarlayabilirsin.

Onu yapıyorum ön vites 2'de arka vites 5'te fakat düşmüyor 4'e falan arka vites ön vitesimi düşürmem gerek ilk önce?
Onu yapıyorum ön vites 2'de arka vites 5'te fakat düşmüyor 4'e falan arka vites ön vitesimi düşürmem gerek ilk önce?

Yani ön vites 2'de arka vites 5'te 4'e düşmüyor çıt çıt ses geliyor düşmüyor vites.

Zamanla vites ayarları bozuluyor, aktarıcıya falan sürtüyor zincir. Veya dediğiniz gibi vites değişmesi yapmıyor vites ayarları bozulunca. İyi bir bisikletçiye gidin, vites ayarını halleder.

Bisiklet yeni kendiliğinden olmaya başladı

Geri
Yukarı