Arka fan nereye bağlanır?

İslemci fanini taktiginiz yerin oralarda 4 pimli bir giris var mı peki?
CPU_OPT1 var yaninda baska yok.
Kabloların hangisinin nereden geldiğini tam olarak çekip bir daha atabilir misin? Çözdüm sayılır. Ara kablo lazım.
Hocam konu eklerindeki kirmizi ve sariyla isaretlediklerim arka fandan geliyor. Mavi ile isaretledigimde buyuk ihtimal on fanlardan geliyor. Gordugum kadariyla on fanlar o kablolar ile birbirlerine baglanmis.

CPU_OPT1 var yaninda baska yok.

Hocam konu eklerindeki kirmizi ve sariyla isaretlediklerim arka fandan geliyor. Mavi ile isaretledigimde buyuk ihtimal on fanlardan geliyor. Gordugum kadariyla on fanlar o kablolar ile birbirlerine baglanmis.
Hocam aynı fandan iki farklı uç mu çıkıyor? Kırmızı renkli olan 4 pinli dişi kablo fan üzerindedir. Diğer erkek pin?

Kasamla beraber gelen PSU'yu High Power Performance gd ile degistirdim. PSU montaji yapmayi bilmedigimden bir tanidigimiza taktirdim, PSU'da arka fan icin cikis olmadigini soyledi. Şu an on fanlar calisiyor ama arka Fan'a guc gelmediginden calismiyor. Fotograflarda kirmizi ve sariyla isaretlediklerim arka fandan gelen kablolar, maviyle isaretledigiminde on fanlardan gelen bir kablo oldugunu dusunuyorum.
Kirmizi ile isaretledigim kabloyu maviyle isaretli olana takarsam arka fan calisir mi? Calismazsa ne yapmam gerek calistirmak icin?

Kasa: Rampage sailor.
PSU: High Power Performance gd 600W.
Anakart üzerinde sys fan yazan belki 5 den fazla soket olması lazım tabi anakarttan anakarta değişiyor oralardan herhangi birine takabilirsiniz ama tavsiyem bütün fanları 1 den başlayarak takın ki düzenli olsun ilerde sıkıntı çıktığında hangi soket sıkıntılı araştırmaya gerek kalmaz

Anakart üzerinde sys fan yazan belki 5 den fazla soket olması lazım tabi anakarttan anakarta değişiyor oralardan herhangi birine takabilirsiniz ama tavsiyem bütün fanları 1 den başlayarak takın ki düzenli olsun ilerde sıkıntı çıktığında hangi soket sıkıntılı araştırmaya gerek kalmaz
Hocam sys_fan yazan birsey yok ve on fanlar anakarta bagli degil ama calisiyorlar. PSU'ya baglilar muhtemelen.

Sadece 4 pinli dişi olanı CHA_FAN slotuna takar mısın hocam? Rainbow mu fan?
Evet rainbow ama RGB'su calismasada olur. Kendisi calissa yeter.
Takmayi deniyorum CHA_FAN'a sorun olmaz degil mi?

Hocam sys_fan yazan birsey yok ve on fanlar anakarta bagli degil ama calisiyorlar. PSU'ya baglilar muhtemelen.

Evet rainbow ama RGB'su calismasada olur. Kendisi calissa yeter.
Takmayi deniyorum CHA_FAN'a sorun olmaz degil mi?
Normalde kasanın arkasında daha doğrusu kabloların saklandığı gömüldüğü kısımda bir rgb controller olur bütün fanlar rgb gücünü ordan alır o da PSU ya bağlıdır ama fan dönme gücünü anakarttan alır

Normalde kasanın arkasında daha doğrusu kabloların saklandığı gömüldüğü kısımda bir rgb controller olur bütün fanlar rgb gücünü ordan alır o da PSU ya bağlıdır ama fan dönme gücünü anakarttan alır
Ama kasanin onundeki fanlar anakarta bagli olmadan calisiyor. PSU'ya baglilar galiba.

Screenshot_20220811-133109_Camera.jpg

Bu sekilde diger fanlarin kablosuna baglamam gerekiyor olabilir mi?

@Cengizhan DOLAK @İbrahim Arıkan @Airi

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı