Arka jak girişinin ön jak girişine göre daha az ses vermesi

Asmodier

Hectopat
Merhabalar, Bugün bir kaza sonucu maalesef kulaklığımın kablosuna takıldım ve kasamın önündeki jak girişleri hasar aldı. Muhtemelen bozuldu çünkü kulaklıkta değil de kasanın girişinde bir problemim var. Onun yerine şimdilik arka jak girişine taktım kulaklığımı çalışıyor fakat ön jak girişine göre çok az ses veriyor. Bunu nasıl çözebilirim? Bir sorum daha var, kasamın jak girişini (Garantim yok) nasıl tamir ettirebilirim?

Elektronikten anlayan biri jaki degistirebilir. Cok karmasik bir islem degil. On jak kulaklik baglantisi icin dusunuldugunden ses cikisinin daha yuksek olmasi normal. Arka jaka amfili hoparlor baglaniyor genelde. O yuzden cikisi daha dusuk tutuyorlar. Sesi cok acinca distorsiyona girmesin diye.

Elektronikten anlayan biri jaki degistirebilir. Cok karmasik bir islem degil. On jak kulaklik baglantisi icin dusunuldugunden ses cikisinin daha yuksek olmasi normal. Arka jaka amfili hoparlor baglaniyor genelde. O yuzden cikisi daha dusuk tutuyorlar. Sesi cok acinca distorsiyona girmesin diye.
Bunu arttırmanın herhangi bir yolu yok mu peki şimdilik? Veya o değişim işlemi için herhangi bir parça gerekli midir?

Bunu arttırmanın herhangi bir yolu yok mu peki şimdilik? Veya o değişim işlemi için herhangi bir parça gerekli midir?
Evet bir yolu var. Arka ses çıkışı ile ön kulaklık çıkışı donanım olarak aynıdır. Tek farkı ses kartının takılan jack'ı algılayıp ön ise kulaklık arka ise hoparlör olarak atayıp ses gücünü ona göre ayarlamasındandır. Ses kartından arka ses çıkışını kulaklık çıkışı olarak atayabilirsin. Bu ayar genelde ses kartlarında desteklidir.

Evet bir yolu var. Arka ses çıkışı ile ön kulaklık çıkışı donanım olarak aynıdır. Tek farkı ses kartının takılan jack'ı algılayıp ön ise kulaklık arka ise hoparlör olarak atayıp ses gücünü ona göre ayarlamasındandır. Ses kartından arka ses çıkışını kulaklık çıkışı olarak atayabilirsin. Bu ayar genelde ses kartlarında desteklidir.
Peki bunu nasıl yapacağım biliyor musun?

Peki bunu nasıl yapacağım biliyor musun?
Destekli ise ses kartından yapabilirsin demiştim. Ama sanırım daha önce ses kartının arayüzüne hiç girmemişsin. Ses kartın destekli ise denetim masası da ses ayarları altındaki ses kartı arayüzüne girmen gerekiyor. Bunun nasıl yapılabileceği hakkında internette veri bulabilirsin. Görsele bir göz at.
RTLA.jpeg

Hayır arka ses çıkışı çok daha fazla ve daha kaliteli veriyor bizzat deneyimledim sorunun şu realtek ses driver güncellemen gerekli ve bunu anakart sitenden yap kurduğun zaman bir uygulaması olacak orda jak giriş çıkışlarını kontrol edebilirsin arka tarafa ilk taktığında ön hoparlör olarak seçili ve sesin az gelme nedeni o onu kulaklık olarak seçerseniz ses artıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı