Arka plan islemleri 93 tane

luckluckii

Hectopat
Bilgisayarimin arka planda 93 adet program calistirdigini gordum. Bu normal mi? Veya bunlardan hangilerini kapatmaliyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    65,3 KB · Görüntüleme: 36
Burada bile 5 tane Asus programı görüyoruz. Bende 77 tane. 11 tanenin içinde de Asus programları olduğuna eminim. Steam, Discord gibi şeyler de orada iş yapıyordur muhtemelen. Aramayı Windows Hizmetleri kısmından kapatabilirsin. Onun dışında diğerleri pek bir şey yapmıyor zaten.
Steam ve Discord'u açınca 91 oldu bu arada.
Windows aramaya arka plan uygulamaları yaz, yukardaki tiki kaldır.
Niye? Orada iş yapan bir sürü uygulama var. İşine yaramayanın deseniz anlarım da hepsinin birden fişini çekmek nedir?

Kullanmadığınız Adobe, Asus vb. uygulamaları kaldırın ya da hizmetlerini kapatın. Başlangıçta otomatik açılıyorsa devre dışı bırakın. Buna ek olarak bağlantıda önerdiğim yöntemleri uygulayabilirsin.
İşlemler sekmesinin tam halinin ekran görüntüsünü paylaşır mısın? Gereksiz hizmet ya da yazılım varsa belirtiyim.

Son düzenleme:
Ayrıntılar sekmesine girip kullanıcı adına göre sırala ve kendi kullanıcı adının altındaki işlemlerden gereksiz bulduklarını kapat.

Windows aramaya arka plan uygulamaları yaz, yukardaki tiki kaldır.

93'ten 92'ye dustu. Cok fazla etki etmedi. :D
Burada bile 5 tane Asus programı görüyoruz. Bende 77 tane. 11 tanenin içinde de Asus programları olduğuna eminim. Steam, Discord gibi şeyler de orada iş yapıyordur muhtemelen. Aramayı Windows Hizmetleri kısmından kapatabilirsin. Onun dışında diğerleri pek bir şey yapmıyor zaten.
Steam ve Discord'u açınca 91 oldu bu arada.

Niye? Orada iş yapan bir sürü uygulama var. İşine yaramayanın deseniz anlarım da hepsinin birden fişini çekmek nedir?

Dogru 15 tane asus 15 tane ayarlar programina ait 10 tane nvdia 10 tane steam ne alakaysa cok sey var. Isin kotu kismi kapattigimda geri geliyorlar.
Kullanmadığınız Adobe, Asus vb. uygulamaları kaldırın ya da hizmetlerini kapatın. Başlangıçta otomatik açılıyorsa devre dışı bırakın. Buna ek olarak bağlantıda önerdiğim yöntemleri uygulayabilirsin.
İşlemler sekmesinin tam halinin ekran görüntüsünü paylaşır mısın? Gereksiz hizmet ya da yazılım varsa belirtiyim.

Kullanmadigi kapat demissiniz. Neyi kullanip kullanmadigimi neyin ne ise yaradigi hakkin da bilgim yok. Bilgisayara zarar vermemek icin kapatmiyorum kafama gore. Mesela 2.resim de xbox uygulamasi var. Sag tiklayip gorevi sonlandir diyorum. 2saniye sonra geri geliyor.
Ayrıntılar sekmesine girip kullanıcı adına göre sırala ve kendi kullanıcı adının altındaki işlemlerden gereksiz bulduklarını kapat.

Iyi guzel diyorsunuz da neyin ne ise yaradigini bilmiyorum ki? Saymadi ama 50 tane svchost.exe uygulamasi var bunun ne ise yaradigini bilmiyorum ki.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    47,6 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.PNG
    2.PNG
    51,5 KB · Görüntüleme: 28
  • 3.PNG
    3.PNG
    53,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 4.PNG
    4.PNG