Arka planda çalışan Installshield nedir?

TinSoldier

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, rastgele Alt+Tab yaparken gördüm daha önce de birkaç kez karşılaşmıştım installshield diye bir program çalışıyor arkada üstüne tıklayınca ekrana bir şey gelmiyor, yardım eder misiniz?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir alıntı ile cevap vereyim.
InstallShield kurulum paketleri üretmek için kullanılan bir yazılım türüdür. Daha çok Microsoft Windows masaüstüne ve sunucu platformlarına yazılım yüklemek için kullanılır. Ayrıca yazılım uygulamaları ve çeşitli taşınabilir ve mobil aygıtlarda paketleri yönetmek için de kullanılabilir. Yeni yazılım yüklemek için güvenli bir yoldur ve kullanımı oldukça kolaydır. InstallShield sayesinde bilgisayarınıza yeni bir program yüklerken sizin yapacağınız tek şey ‘Next’ butonuna basmaktır. Güvenle kaldırma da ya da zararlı yazılımları kaldırmak için de InstallShield kullanılır.

Herhangi bir uygulama yüklerken farkında olmadan o uygulama reklam içerikli bir program indirmiş olabilir.

Denetim masasından hiç kullanmadığın ya da sana farklı gelen bir uygulama varsa kaldır.
Adblock pek işe yaramıyor. Adguard ya da uBlock origin kullan.
Tarayıcının ayarlarından İndirmeler sekmesinde ''İndirmeden önce dosyaların nereye kaydedileceğini her seferinde sor'' seçeneğini işaretleyerek, Reklam tarzı sitelerin saçma sapan uygulamaları sen farkında olmadan indirmesini engelleyebilirsin.
Ekran Görüntüsü (3).png

Geri
Yukarı