Arka planda ses olmadan uyuyamıyorum

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Telefonumdan bir videoyu açık bırakıyorum ve bu şekilde uykuya dalmam çok daha kolay oluyor. Bunu yapmayınca uykuya dalamıyorum ya da çok uzun sürüyor. Bu zararlı bir bağımlılık mı ve nasıl kurtulabilirim?

Ben de öyle. Sıkıntı yok devam. Premium youtube tavsiye ederim. Telefonun ekranını kapatsan da video devam ediyor. Elwind Stans kavgası favorim. Açar uyurum bu tarz şeyleri. Elraen askerlik anısı vs.

Kurtulmak mı? Sanki sana zarar veriyor. Vermiyor ki.

Ben de öyle. Sıkıntı yok devam. Premium youtube tavsiye ederim. Telefonun ekranını kapatsan da video devam ediyor. Elwind Stans kavgası favorim. Açar uyurum bu tarz şeyleri. Elraen askerlik anısı vs.

Nasıl zarar vermiyor kardeşim iyi misiniz? Böyle düşünmen zaten zarar gördüğünü gösteriyor gibi...

Telefonumdan bir videoyu açık bırakıyorum ve bu şekilde uykuya dalmam çok daha kolay oluyor. Bunu yapmayınca uykuya dalamıyorum ya da çok uzun sürüyor. Bu zararlı bir bağımlılık mı ve nasıl kurtulabilirim?

Bir an önce vaz geçmeye bak.

Nasıl zarar vermiyor kardeşim iyi misiniz? Böyle düşünmen zaten zarar gördüğünü gösteriyor gibi...

Bir an önce vaz geçmeye bak.

Bırakınca da uyuyamıyorum. Arkadaşlarıma sordum onlar da aynı şekilde uyuyorlarmış. Bilimsel olarak mutlaka zarar veriyordur da ilerleyen zamanlarda evlenince vs mutlaka sorun olacağından eminim.

Bilimsel olarak mutlaka sorun veriyordur eminim.

Telefondan kurtularak başla.
Bu kez de uykusuz kalıyorum.

İnsan hayvanı, alışkanlıklarının dışına çıkmakta zorlanır. Sen de bir insan hayvanı olduğun için alıştığın şeyi bırakmak zor gelecektir.
Neresi zarar anlamadım. Kulağıma 3 5 ses dalgası gelince zarar mı verıyor bana?

İnsan hayvanı, alışkanlıklarının dışına çıkmakta zorlanır. Sen de bir insan hayvanı olduğun için alıştığın şeyi bırakmak zor gelecektir.

Kulağa ses gelmesi değil de vücudun o ses olmadan uyuyamaması ona bağımlı olması sanırım zarar o kısım.

Sadece sesle ilgili durum değil. Radyasyon ve ışık yayması arkadaşın uyumasına yardımcı olduğuna sanmasına karşın olarak uyku kalitesini ve dengesini bozar. "Uyuma süresini uzatır ve kalitesini azaltır. Gün içerisinde de yorgun hissetmesine sebep olabilir." Telefon günümüzde alışıla gelmiş olduğu için zararları bir kenara zaten atılıyor onu geçiyorum ama en azından uyurken telefonu uzak tutmak çok daha iyi olacaktır. Özellikle de uyurken normalden daha fazla zarar vereceği bir gerçek. "Uykuda hareket bozuklukları, kabus görme, kesintisiz uyuyamama, gece bir kaç kez uyanma da yine cep telefonuyla uyumanın zararları içinde yer almakta. Üstelik yüksek tansiyon, diyabet vb. kronik bir hastalığınız varsa, cep telefonuna bağlı uyku sorunlarını daha yoğun bir şekilde yaşayabilirsiniz." Bunun gibi çok çok yazıya araştırarak göz atabilirsin. Onun haricinde sosyal hayatına da bu etki edecektir. Sonuçta her zaman kendi yatağımızda tek başımıza olmayacağız.

Kardeşim insan adapte olabilen bir canlıdır telefonla uyumayı bırak en fazla 1 hafta uykusuz kalacaksın daha sonra rahat uyumaya başlayacaksın telefonu açık bırakıp uyumak yerine stand up tarzı video izleyip uykun geldiğinde onu düsünerek uyuyabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı