Arka planda video açınca oyunlar akıcı oluyor

396162

Hectopat
Arkadaşlar Valorant oynarken oyunda hiç akıcılık yoktu ve arada drop oluyordu. Ben de sırf denemek için arkada izlediğim YouTube videosunu 144p ye çektim ve oyun birden akıcı olmaya başladı ayrıca 3 el oynadım hiç drop yemedim. Sorun RAM mi internet midir?

İşlemcim MSI Afterburner'de 50 derece olarak gözüküyor diğer oyunlarda da kasada hiçbir ısı problemi olmuyor parçalar çok serin çalışıyor. Şu bilgisayarda drop yemeden oynayabildiğim tek oyun Dead cells ama onda bile 1 kere takıldığını hatırlıyorum. Artık rüyama girdi bu sorun dün gece gördüğüm rüya akıcı değildi bildiğin rüyam kasıyor gibiydi :D şaka değil harbiden gördüğüm rüya FPS düşmesi yiyiyordu bildiğin.

Dayı 50 derece normal bir sıcaklık şu an hayretler içerisindeyim biliyor musun 😂.
optimizasyon problemi yaşıyor olabilir mi oyunlar en yüksek grafiklerde veyahut yüksek grafiklerde çalıştır oyunu bakalım ne olacak.

İşlemcim MSI Afterburner'de 50 derece olarak gözüküyor diğer oyunlarda da kasada hiçbir ısı problemi olmuyor parçalar çok serin çalışıyor. Şu bilgisayarda drop yemeden oynayabildiğim tek oyun Dead cells ama onda bile 1 kere takıldığını hatırlıyorum. Artık rüyama girdi bu sorun dün gece gördüğüm rüya akıcı değildi bildiğin rüyam kasıyor gibiydi :D şaka değil harbiden gördüğüm rüya FPS düşmesi yiyiyordu bildiğin.

Merhabalar. Hayırlı günler.
ceza yemiştim biraz geç döndüm kusura bakmayın.
Oyun ayarlarınızı en yüksek kalite de başlatır mısınız ekran kartı kendini yormadığından gücü az veriyor olabilir.

Ryzen 3 3100/ XFX RX 5500 XT 4gb/ Prime A320M-F/ XPG 8 GB 3000mhz/ Adata SU750 512gb/ FSP AHBC 500w/
Not: 4-5 saat Valorant oynarsam veya başka bir oyun en az 10 kere drop yiyiyorum ve artık çok rahatsız edici gelmeye başladı Witcher 3'ün finale yakın önemli bir sahnesinde drop yedim cidden bütün oyuna ilgim gidiyor o an.

AMD Ryzen balanced modunda çalışıyor. Ekran kartı da e-spor modunda.
Ping yok oyun sabit 10-15ms

Ben bu sistemin yarısı ile yaşıyorum ve bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadım (drop benzeri) ve merak da ettim konuyu ama video açınca azalması ilginç bir şey konu ile ilgili bir fikrim yok ama birden fazla sayfada aynı anda video açarak girmeyi denediniz mi?

Ben bu sistemin yarısı ile yaşıyorum ve bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadım (drop benzeri) ve merak da ettim konuyu ama video açınca azalması ilginç bir şey konu ile ilgili bir fikrim yok ama birden fazla sayfada aynı anda video açarak girmeyi denediniz mi?
Vallaha biri ram yüzünden olabilir dedi önümüzdeki 1-2 hafta içinde ram i 16 yapacağım sorunlar düzelirse yazarım.

Vallaha biri RAM yüzünden olabilir dedi önümüzdeki 1-2 hafta içinde RAM'i 16 yapacağım sorunlar düzelirse yazarım.

Ben RAM yüzünden olduğunu sanmıyorum bende 8 GB RAM var yüksek ayarlarda 60 civarı FPS ile oynuyorum ama tabii sana kalmış ya da belki direk senin RAM da sorun vardır.

Ben RAM yüzünden olduğunu sanmıyorum bende 8 GB RAM var yüksek ayarlarda 60 civarı FPS ile oynuyorum ama tabii sana kalmış ya da belki direk senin RAM da sorun vardır.
Kral ben de oyunları çok rahat yüksek ayarda oynuyorum zaten sorun o değil :D arkada hiç program açık olmasa aşırı aşırı nadir drop yiyiyorum. Arkada ram i kullanan bişey açıksa oyun kasmaya donmaya başlıyor. Youtube dan 1-2 ram ayarı yaptım şuan hiç drop yemedim düzelmiş olabilir sorun ama emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı