Arkada pek bir şey açık olmamasına rağmen RAM kullanımı yüksek

Bence sen anlamıyorsun. Toplam RAM' miktarından sistemin kendine ayırdığı ve kendi kullanımından sonra kalan miktarı sana paylaştırır. Sen o toplamdan sonra kalan miktarın Windows'un kullandığını bilmiyorsun sadece. Kolay gelsin. İlgilenen de kabahat.

MaşAllah bilgisayarınız Borsa İstanbul bilgisayarları gibi. Arkada yok yok. Arkada PUBG Mobile açıkken Opera kullanmakta iyiymiş.

Neyse, asıl RAM yiyen o açık olan programlar zaten. Kapatırsanız çok rahatlayacaktır. Ekstra olarak gereksiz Windows 10 hizmetlerini kapatabilirsiniz. Çok program açtığınızdan RAM limitine yaklaşıyorsunuz, o yüzden de Windows pagefile kullanmaya başlıyor. Bu da HDD varsa özellikle sistemi çok yavaşlatacaktır.

Arkadaşlar ben mi anlatamıyorum, siz mi anlamıyorsunuz? Bakın bir de sıralayarak atayım. Ram kullanan uygulamaların kullandıkları Ramleri toplayınca 85% falan yapmıyor. Görev yöneticisinde görünmeyen bir şeyler var. Ben bu şekilde aylardır PC kullanıyorum, bugüne kadar sıkıntı yaşamadım. Outlook falan da açık değil. Benim sorduğum soru şu: Açık olan uygulamalar haricinde RAM tüketen şey ne?
Oraları toplayarak bir sonuca varamazsınız, ek olarak uzun zamandır böyle kullanıyorum diyorsunuz da 1 yıldır bilgisayara hiçbir şey mi kurmadınız? Her bir şey kurduğunuzda arka planda çalışan bir uygulama oluyor, şu anda sisteminiz kan ağlıyor resmen. O değerlerle hiçbir oyunda adam akıllı performans alamazsınız.

Bence sen anlamıyorsun. Toplam RAM' miktarından sistemin kendine ayırdığı ve kendi kullanımından sonra kalan miktarı sana paylaştırır. Sen o toplamdan sonra kalan miktarın Windows'un kullandığını bilmiyorsun sadece. Kolay gelsin. İlgilenen de kabahat.
Ben Windows'un kullandığı RAM miktarını görev yöneticisinde görebiliyorum zannediyordum. Sorduğum soru da buydu. Arkada çalışan uygulamaları görebiliyorum belirttim.
MaşAllah bilgisayarınız Borsa İstanbul bilgisayarları gibi. Arkada yok yok. Arkada PUBG Mobile açıkken Opera kullanmakta iyiymiş.

Neyse, asıl RAM yiyen o açık olan programlar zaten. Kapatırsanız çok rahatlayacaktır. Ekstra olarak gereksiz Windows 10 hizmetlerini kapatabilirsiniz. Çok program açtığınızdan RAM limitine yaklaşıyorsunuz, o yüzden de Windows pagefile kullanmaya başlıyor. Bu da HDD varsa özellikle sistemi çok yavaşlatacaktır.
Bilgisayarımda SSD ve HDD var. Sistem SSD'ye kurulu. Bayadır zaten RAM takviyesi düşünüyordum alırım artık. Ayrıca troll falan da değil.
Oraları toplayarak bir sonuca varamazsınız, ek olarak uzun zamandır böyle kullanıyorum diyorsunuz da 1 yıldır bilgisayara hiçbir şey mi kurmadınız? Her bir şey kurduğunuzda arka planda çalışan bir uygulama oluyor, şu anda sisteminiz kan ağlıyor resmen. O değerlerle hiçbir oyunda adam akıllı performans alamazsınız.
Oynadığım 2 oyun var zaten. Birisi PUBG Mobile diğeri Football Manager 20. Onun dışında arada Steam PUBG giriyordum oynamıyorum bile artık. Bu iki oyunu oynadığım için sistemim artıyor bile. Çok her şeyden kıstığım bir sisteme ihtiyacım yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı