Arkadaş arıyorum

Sanal arkadaşlığın bir gerçekçiliği, kalıcılığı maalesef ki yok; bundan dolayı da doğal olarak kişiye çok da bir yararı dokunmuyor ve samimi olarak çift taraflı "arkadaşlık" ilişkisi sürdürülemiyor.
Bu durum her zaman aynı değil. Sanaldan tanışıp gerçek hayatta da bir araya geldiğim arkadaşlarım oldu. Ama tabii sanalda olan arkadaşlıklar genelde kalıcı olmaz.

Bence bu bahane. Geçen gün market kuyruğunda bir kızla arkadaş oldum. Nazikçe sırasını vermesini istedim(eve acil ekmek lazımdı)verdi. Çıkışta tekrar karşılaşıp 1-2 dakika konuştuk ve numarasını aldım. Aslında her şeyin temelinde iyi cümleler kurarak konuşmak var. Pandemi sadece bir bahane.

On iki yaşında çocuğa verdiğiniz örneğe bayıldım 😁
Arkadaşım çok ama çok az var Minecraft (tlanchuer) ve SonOyuncu oynuyorum Zula'ya yeni başladım yaşım biraz küçük 12 yaşındayım.
Discord: Miran__#9618.

En sağlam arkadaşlığını o yaşlarda okuldan edinirsin yasak varken yapabileceğin en doğru şey sanal arkadaş arıyorsan yaşına yakın birisini bul bir de oyun kültürünüz benzesin sana ne kadar vakit ayırabileceğini öğren yeter. İntranette arkadaş bulmak kolay bence birçok grup var sadece anlaşabileceğin birini iyi seçmen lazım. Çok şanslıysan denk gelirse işte markette, bakkalda falan arkadaş edinebilirsin ben küçükken edinmiştim ama oda okul arkadaşım oldu sonra.Ben bir tek yasaklarda çok içli dışlı oluyorum intranetle bide dersler yüzünden normal zamanlarda yüz yüze her zaman tercih olmalı bence.
Yorumların için teşekkürler. Arkadaş arayan kişinin 12 yaş olması onun daha rahat arkadaş bulabileceği anlamına geliyor bence. Top oynamaya bir yere gitse bile hemen bulabileceğini düşünüyorum. ( ben o yaşlarda öyleydim )

Ha bu arada tamam 12 yaşında top oynayarak sosyalleşmek iyi fikir bulabilirse dışarıda ama 12 yaşında siz market sırasında anlattığınız gibi miydiniz merak ettim?

Son düzenleme:
Yorumların için teşekkürler. Arkadaş arayan kişinin 12 yaş olması onun daha rahat arkadaş bulabileceği anlamına geliyor bence. Top oynamaya bir yere gitse bile hemen bulabileceğini düşünüyorum.
Pandemi dönemi olmasa amenna arkadaş edinilebilirdi lâkin şu anki durumla çok zor.

Bu durum her zaman aynı değil. Sanaldan tanışıp gerçek hayatta da bir araya geldiğim arkadaşlarım oldu ama tabii sanalda olan arkadaşlıklar genelde kalıcı olmaz.
Elbette öyle, haklısınız.

Genelleme yapmak istemedim aslında lâkin bu yaş aralığında, malumumuz sanal ortamlarda çok da gerçekçiliği bulunmayan (herhangi bir oyun arkadaşı vs.) sözde "dostluklar" ediniliyor ve bu kalıcılığı bulunmayan, [maalesef ki internet ortamının doğal gereği, kişiler arasında bulunan mesafeli ilişkiden dolayı (pandemi dönemiyle birlikte yüz yüze görüşülüp tanışılarak pekiştirilememesi de cabası tabii)] samimiyeti meçhul durumdaki dostluklar; gereğinden fazla önem verildiğinde, yaşamın büyük bir yanını olumlu yanlarının yanı sıra olumsuz bir şekilde de -yeri geldiğinde bolca zararı olacak şekilde- doldurmuş oluyor.

Herkes de bu konularda bilinçli davranamıyor maalesef.
Bilhassa bu yaş aralığındaki çağın getirisi olan; fazla iyi niyet yüklü olduğunu söyleyebileceğimiz duygular eşliğinde kalan insanlar, çok da rasyonel düzende bir bilince ne yazık ki sahip olamıyor; bundan dolayı da psikolojik sorunlar baş gösterebiliyor.

O kişi o kişi değil.
Evet karışmış 😂
Bence bu bahane. Geçen gün market kuyruğunda bir kızla arkadaş oldum. Nazikçe sırasını vermesini istedim(eve acil ekmek lazımdı)verdi. Çıkışta tekrar karşılaşıp 1-2 dakika konuştuk ve numarasını aldım. Aslında herşeyin temelinde iyi cümleler kurarak konuşmak var. Pandemi sadece bir bahane.
Hocam bakkaldan nasıl kız arkadaş buldunuz acaba ?

Bence bu bahane. Geçen gün market kuyruğunda bir kızla arkadaş oldum. Nazikçe sırasını vermesini istedim(eve acil ekmek lazımdı)verdi. Çıkışta tekrar karşılaşıp 1-2 dakika konuştuk ve numarasını aldım. Aslında herşeyin temelinde iyi cümleler kurarak konuşmak var. Pandemi sadece bir bahane.
Konuyu hortlatıyorum affedin ama nasıl birazcık konuşup numarasını alabiliyorsunuz insanların ? ben bunu yapmaktan çok utanıyorum şahsen hep istiyorum birisi ile gerçekte konuşup numarasını almak ama heleki bu bir kız olursa ben yapamıyorum arkadaşsız kalıyorum bu şekildede evde bilgisayar başında gün boyu oturuyorum ve bu güzel birşey değilş

Konuyu hortlatıyorum affedin ama nasıl birazcık konuşup numarasını alabiliyorsunuz insanların ? ben bunu yapmaktan çok utanıyorum şahsen hep istiyorum birisi ile gerçekte konuşup numarasını almak ama heleki bu bir kız olursa ben yapamıyorum arkadaşsız kalıyorum bu şekildede evde bilgisayar başında gün boyu oturuyorum ve bu güzel birşey değilş
sende-bunu.gif

Geri
Yukarı