Arkadaş edinemiyorum

TnawTheAnubis67

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, soru biraz garip olacak evet ama arkadaş edinemiyorum. Çoğu ile sosyal medyadan konuşuyorum. Reelde 2'den fazla gerçek arkadaşım yok. 2'si de uzun yıllardır kanka olduğum insanlar. 19 yaşındayım. Dershaneye gidiyorum ve orada bile doğru dürüst benim kafa yapıma uyucak bir insan bulamadım. Hadi bunu geçtim. Çoklu ortamlarda bulununca ortaya alınamayan kendimi dışlanmış hissediyorum. Kimse ile konuşamıyorum neredeyse. Bu da çocukken benimle çok fazla dalgaya vurmalarindan kaynaklı. Travma etkisi diyebiliriz. Genelde ailem ile vakit geçirmeyi tercih ederim bu yüzden. Hiç sevgilim dahi olmadı. Hoşlandım ama açılamadım. Yalnız olmayı severim. Fakat artık benim de bir çevrem olmasini istiyorum. Sevgili yapmak istiyorum. Önerilerinizi yazın. Bunu da gece gece içimi dökmek istedim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sizin gibi arkadaşım vardı. Reelde ben ve bi arkadaşla 3 ümüz takılıyorduk yazın. 3 hafta önce okullar açılınca benim çevrem geniş olduğu için diğer arkadaşlarımla bol bol sohbet ediyordum yanımda da sizin durumunuzda olan arkadaşımı aldım. Şu 3 haftada iyice açıldı oğlan eskiden konuşmuyordu bütün sosyal medya hesaplarını kapatmıştı. Bugün 6 kişi toplandık doğum gününü kutladık.

Bu sorunun çözümü aslında sorunun kendisi. Konuşamamayı konuşarak halledersiniz.
Bulunduğunuz ortamda muhabbeti dinleyin, yarım saatlik konuşmanın belki bir dakikası ele avuca sığar niteliktedir. Sizin de konuşamama sebebiniz, söyleceğiniz şeyin saçma ve gülünç olacağını düşünmeniz mi ya da konudan alakasız olacağı mı? Boş verin. Aklınıza bir şey geliyorsa, söyleyecek sözünüz varsa söyleyin. Dalga geçilirse siz de katılın, bir iki sözle de siz kendinizle dalga geçin. Emin olun etrafınızda kendisiyle dalga geçebilecek cesarette çok az kişi vardır. Başkasıyla dalga geçmelerinin sebeplerinden bir de bu zaten, kendi kusurlarını gizlemek.
Sözün kısası, hayatı kafanızın içinde yaşamayın. Sesiniz de gür çıksın, yarım ağız konuşmayın.

Geri
Yukarı