Arkadaşım beni kişisel bilgilerimi yaymakla tehdit ediyor

theBBA

Decapat
Daha fazla  
Eskiden LoL hesabımı ortaokul arkadaşıma vermiştim ve şimdi lisedeyim, bir ara hesabımın şifresini değiştirdim bana yazdı şifreyi ver diye. Ben vermek istemedim artık konuşmuyorduk diye. Bana sesli mesaj attı istesem tüm sülalenin T.C.'sini yayarım ama yapmıyorum eski arkadaşız falan dedi. Ben vermeyeceğim deyince hakkımı helal etmiyorum dedi. Ben de hakkını helal et tamam deyip şifreyi verdim ama vermek istemiyorum, ne yapmalıyım?

Eskiden LoL hesabımı ortaokul arkadaşıma vermiştim ve şimdi lisedeyim, bir ara hesabımın şifresini değiştirdim bana yazdı şifreyi ver diye. Ben vermek istemedim artık konuşmuyorduk diye. Bana sesli mesaj attı istesem tüm sülalenin T.C.'sini yayarım ama yapmıyorum eski arkadaşız falan dedi. Ben vermeyeceğim deyince hakkımı helal etmiyorum dedi. Ben de hakkını helal et tamam deyip şifreyi verdim ama vermek istemiyorum, ne yapmalıyım?

Bir şey olmaz. Yaparsa hukuki yollara başvuracağını söyle.

Çok canını sıkarsa karakola git.

Git şikayetçi ol. Zaten hesap satışı yasak. Polise ifade verirken, "hesabı almıştım" şeklinde savunma yapamaz. Çünkü Riot Games hesap satışını yasaklamıştır. Ayrıca tehdit kısımlarını da ekran görüntüsü alırsan başı sicil yanmasından kurtulamaz :D Ayrıca kime yayabilecek sanki? Arkadaşın kendi arkadaşlarına yaysa ne yapacaklar senin sülalenin T.C'sini?

Geri
Yukarı