Arkadaşım İsveçli birisinin Discord hesabını çaldı

Umarım arkadaşınızı bir Discord hesabı için öldürmezler.

Ahahahah, öldürmesinden falan değil. Dava işleriyle uğraşmak can sıkıcı bir şey bence. Gelecekte memurluğa girmesinde büyük engel sonuçta.

Kesin arkadaşınızdır.

Dava edilecek kişi benim veya değilim ne fark eder? Ki neden yalan söyleyeyim. Fikir almaya ve insanların görüşlerini dinlemeye geldim. Bir Discord hesabı için öldürüleceğinden korkmaktan değil. Sürekli aynı konuları görmek şahsen beni sıkar.

Ahahahah, öldürmesinden falan değil. Dava işleriyle uğraşmak can sıkıcı bir şey bence. Gelecekte memurluğa girmesinde büyük engel sonuçta.

Dava edilecek kişi benim veya değilim ne fark eder? Ki neden yalan söyleyeyim. Fikir almaya ve insanların görüşlerini dinlemeye geldim. Bir Discord hesabı için öldürüleceğinden korkmaktan değil. Sürekli aynı konuları görmek şahsen beni sıkar.

Arkadaşınıza söyleyin o zaman milletin hesabını çalıp satmayı pardon hırsızlık yapmayı bıraksın.
Hiç hoş bir şey değil.
Bir de utanmadan gelip burada konu açıyorsun.

Arkadaşlar merhaba, konuyu kısa keseceğim. Arkadaşım İsveç'li birisinin Discord hesabını çaldı ve çaldığı kişi avukatmış. Arkadaşımı üstü kapalı bir şekilde 2 kere ölümle tehdit etti. İnternetten araştırdığımızda bu İsveç ve Türkiye arasında suçlu iadesi anlaşması yok. Bu kişi arkadaşıma bir şekilde dava açabilir mi? Açsa ve kazansa ne türlü bir ceza alır (18 yaşından küçük). Dava açsa tehditleri sunabilir miyiz? Veya sizce dava açılır mı? İyi forumlar.

Suçlu iadesi için İsveç'e değil AB ye bakmanız lazım:
AB ile var.

Ama kimse böyle saçma bir şey için Türkiye'ye gelip dava açmaz.

Arkadaşınıza söyleyin o zaman milletin hesabını çalıp satmayı pardon hırsızlık yapmayı bıraksın.
Hiç hoş bir şey değil.
Burada yapılan şeyin etik olup olmadığını tartışmak için konu açmadım. Yaptığı şeyin etik olmadığını bilmesi lazım zaten. Konu dışına sapmazsak sevinirim.

Burada yapılan şeyin etik olup olmadığını tartışmak için konu açmadım. Yaptığı şeyin etik olmadığını bilmesi lazım zaten. Konu dışına sapmazsak sevinirim.
Gelecekte memurluğa girmesinde büyük engel sonuçta.
Böyle bir derdi varsa yapmayacak bu kadar basit. Etik ya da değil siz siber suçları çok basite almayın bence. Bir şikayete bir enselenmeye bakar.

Böyle bir derdi varsa yapmayacak bu kadar basit. Etik ya da değil siz siber suçları çok basite almayın bence. Bir şikayete bir enselenmeye bakar.
Hocam siz konuyu anlamadınız. Şu anda bu tür bir durum var ve ne olacağı meçhul.Neler olabileceğini soruyorum ve şu yorumlar gram yardımcı olmuyor. Geçmişte veya gelecekte yapacağı şeylerin etikliği değil,şu anda şu durumda konuya hakim insanların düşüncelerini alıyorum.Ki siber suçlar dediğimiz şeyin ülke sınırları içerisinde bulamayacağı kişi yok. Burada sorduğum soru,siber suçlar yurtdışından olan bir konuyu alıp da bu ülke sınırları içerisinde suç olarak kabul edip,ona göre cezasını verir mi.Soru bu.

Hocam siz konuyu anlamadınız. Şu anda bu tür bir durum var ve ne olacağı meçhul.Neler olabileceğini soruyorum ve şu yorumlar gram yardımcı olmuyor. Geçmişte veya gelecekte yapacağı şeylerin etikliği değil,şu anda şu durumda konuya hakim insanların düşüncelerini alıyorum.Ki siber suçlar dediğimiz şeyin ülke sınırları içerisinde bulamayacağı kişi yok. Burada sorduğum soru,siber suçlar yurtdışından olan bir konuyu alıp da bu ülke sınırları içerisinde suç olarak kabul edip,ona göre cezasını verir mi.Soru bu.
Konu bazında zannetmiyorum. Yasal makamlara ulaşması büyük bir diplomasi trafiği. Ama her zaman bu kadar şanslı olamayabilir diyorum. Etikliğini de tartışmıyorum. Konu içinde bu olayın sicile etkisini sormuşsunuz. Ben de eğer bu tarz bir kaygısı varsa yapmaması gerektiğini söylüyorum.

Kendisi genelde eğlence amaçlı veya çalıp satma amaçlı yapıyor. Bugüne kadar bu kişinin hesabından çok daha değerli hesaplar çaldı hiçbiri bu kadar fazla direnmedi.Haliyle kendisi şaşkın.
Bu yaptığınız suçtanda öte ahlaksızlık. Aman ne eğlence ne eğlence. Utanmadan birde olaydan nasıl yırtacağınızı soruyorsunuz.

Geri
Yukarı