Arkadaşım kavga çıkarmaya çalışıyor

Herkes kavga etmeyi veya arkadaşlığını kesmeni önermiş. İnsanlara biraz değer verin. Kendinizi üstün tutmayın arkadaşlarınızdan. Arkadaşım dediğim kişiler benim için ayrıcalıklı insanlardır. Elimden geleni yaparım onlar için. Arkadaşının psikolojisi bozuk olabilir. Sen de bencil davranmayı kesip empati kurmalısın. Konulara hep kendi açından bakmayı bırakmalısın. Sorunlarını anlamalı ve yardımcı olmaya çalışmalısın. Veya sadece şaka yapıyor da olabilir belki sen çok ciddiye alıyorsun ve abartıyorsun belki senin psikolojin bozuktur.

Herkes kavga etmeyi veya arkadaşlığını kesmeni önermiş. İnsanlara biraz değer verin. Kendinizi üstün tutmayın arkadaşlarınızdan. Arkadaşım dediğim kişiler benim için ayrıcalıklı insanlardır. Elimden geleni yaparım onlar için. Arkadaşının psikolojisi bozuk olabilir. Sen de bencil davranmayı kesip empati kurmalısın. Konulara hep kendi açından bakmayı bırakmalısın. Sorunlarını anlamalı ve yardımcı olmaya çalışmalısın. Veya sadece şaka yapıyor da olabilir belki sen çok ciddiye alıyorsun ve abartıyorsun belki senin psikolojin bozuktur.
Ben hiçbişeyi durduk yere ciddi almıyorum. 15 kelimemden 1ini bulup laf sokuyor her seferinde. Bunu şaka amaçlı da yapmıyor ve dediği şeyler cidden kalp kırıcı sözler, 3 yıldır aynı şekilde takılıyoruz birbirimizle eğleniyoruz ve bugün çıkıp direk her dediğime birşeyler buluyor. Bende ona laf atıyorum ama bunu herkese yapıyorum ve diğerleri de bunun şaka olduğunu anlayabiliyor. Bi gün ona diyorum dediklerim ciddi değil ciddiye alma takılıyorum sadece diyorum. Diğer gün sadece anama sövmediği kalıyor ciddi değilim takma falan diyor. Bunu dediği tavrı da gayet ciddi yani şaka maka yok ortada. Bir de gelmiş yüssüz gibi adamlığıma laf ediyor. Kolay sinirlendiğimin farkında sonuçta kaç yıldır arkadaşız ve ileriyi düşünmeden hareket ediyor.

"Ben hiçbir şeyi durduk yere ciddi almıyorum."
Psikolojisi bozuk olabilir. Ben de şaka yaparken çok ciddi davranırım. Şaka yaparken ciddi ve sert bakışım ve gülmemem yüzünden sorun yaşadığım olmuştu. Ondan sonra kimseye şaka yapmamaya başladım. Şimdi de bu yüzden insanlar beni çok soğuk buluyor. Herkesin şaka anlayışı aynı olmak zorunda değil ve çok değişik de olabilir. İnsanların çoğu benim şakalarımı anlamadığı için yapmıyorum artık daha kötüsü yanlış anlaşılmama yol açabiliyor.

Arkadaşlar merhaba. Konu troll değil zaten böyle şeylerle uğraşacak değilim. Sınıf arkadaşım okula gelmeyeli pek bir değişti, her fırsatta laf sokmaya çalışması vs. iyice sinir etti artık. Yok adamlığıma karışmalar, garip garip hareketler sergiliyor. Fiziksel olarak harcıyacağım biri kendisi ama dövüp kavga da çıkarmak istemiyorum. Karantina da yaradı yani :D Kısacası kendisi klavye delikanlılığı yapıyor. Ben bu çocuğa ne yapacağım? Tecrübeli olanlar varsa tavsiye verebilir mi?

Ergenliğe girmiştir, sıradan yeni ergen klavye delikanlılığı işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı