Arkadaşım telefon numaramı kullanarak babamın bilgilerini bulmuş

Bu arkadaş kendi bir şey yapamaz, benim numaramı denemek istemiş. Ama babam adına sorun olur mu diye korkuyordum, onlara da söylemiyorum yoksa benim başıma patlar. bu arkadaş öyle denemek istemiş, kendi bu bilgilerle bir şey yapmaz ama başka bir sıkıntı olur mu?
Kimin ne yapabileceğini tam olarak bilmiyorum fakat siz en iyisi arkadaşınızı uyarın, dinlemediği takdirde direkt şikayet edin kendisini.

Bu arkadaş kendi bir şey yapamaz, benim numaramı denemek istemiş. Ama babam adına sorun olur mu diye korkuyordum, onlara da söylemiyorum yoksa benim başıma patlar. Bu arkadaş öyle denemek istemiş, kendi bu bilgilerle bir şey yapmaz ama başka bir sıkıntı olur mu?

Tanımadığınız kişilere numara vermeyin işte. Sonra böyle oluyor herkes. Tabii ki sıkıntı olacak adına şirket bile açarlar.

Kimin ne yapabileceğini tam olarak bilmiyorum fakat siz en iyisi arkadaşınızı uyarın, dinlemediği takdirde direkt şikayet edin kendisini.

Uyarmak sıkıntı çakarsa daha büyük sıkıntı en iyisi direk şikayet etmek.

Yazışmadaki bu attığı babamin bilgilerinin olduğu metni sildi ama hala ukala ukala konuşuyor. Dava, şikayet falan uğraşmak istemiyorum. Ailemin de haberi olmasını istemiyorum. Eğer bir sorun olursa ne gibi süreçler olur acaba.

Yazışmadaki bu attığı babamin bilgilerinin olduğu metni sildi ama hala ukala ukala konuşuyor. Dava, şikayet falan uğraşmak istemiyorum. Ailemin de haberi olmasını istemiyorum. Eğer bir sorun olursa ne gibi süreçler olur acaba.

Babanız mahkemeye çıkar ve siz suç işlemediyseniz ceza almaz ama size daha fazla kızar o yüzden derhal bu durumu babanıza anlatın.

Tanımadığınız kişilere numara vermeyin işte. Sonra böyle oluyor herkes. Tabii ki sıkıntı olacak adına şirket bile açarlar.

Uyarmak sıkıntı çakarsa daha büyük sıkıntı en iyisi direk şikayet etmek.

Sınıf arkadaşım, numaram vardı ona denemek için benim numaramı girmiş, aslında iyi bir arkadaşımdı ama bu yüzden okulda bayağı tartıştık. Eğer o bir şey yaparsa adresini falan bulurum zaten okul grubunda ailesi falan var, bir şey olursa ailesiyle konuşurum ama bulduğu bilgilerle kendi bir şey yapabilir mi?

Sınıf arkadaşım, numaram vardı ona denemek için benim numaramı girmiş, aslında iyi bir arkadaşımdı ama bu yüzden okulda bayağı tartıştık. Eğer o bir şey yaparsa adresini falan bulurum zaten okul grubunda ailesi falan var, bir şey olursa ailesiyle konuşurum ama bulduğu bilgilerle kendi bir şey yapabilir mi?

Evet yapabilir.

Senin babanın bilgileri ondaysa onun ailesinin bilgileri de sende. Dava açma hakkına her zaman sahipsin hiçbir şey yapamaz yaparsa uğraşmak zorundasın.

Sorunlu bir arkadaşım Discord'dan buldugu birinin linkinden tek kullanımlık site açıp benim numaramı girmis, telefon numaram babama ait ve babamın tüm bilgilerini bulmuş. T.C. no, aile sıra no, cilt no, anne baba adı, açık adres. Bu bilgiler herhangi bir sorun yaratır mı ve böyle bir şey nasıl mümkün?
hocam neden boyle bir şey yaptı

Şikayet et kanıtları çabucak al. Para cezası gelecek muhtemelen onunla da yemek yersin. Bir boş insanı daha temizlersin hayatından.

Yeni konular

Geri
Yukarı