Arkadaşım tüm WhatsApp mesajlarımı biliyor

Telegram'da buna benzer şeyler okumuştum. Bilmem neyinizin telefonunu kendi telefonuz gibi kullanın falan filan. Sanırım sistem şöyle çalışıyordu:
  • Bir uygulama veya Web sitesi aracılığıyla kod gönderin,
  • O kodu arkadaşınıza farklı bir şeymiş gibi arkadaşınıza tıklattırın/onaylatın,
tarzı şeyler okumuştum ama pek benlik iş değil diye ilgilenmemiştim. O linkin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Belki aramızda bilen vardır.

Telegram'da buna benzer şeyler okumuştum. Bilmem neyinizin telefonunu kendi telefonuz gibi kullanın falan filan. Sanırım sistem şöyle çalışıyordu:
  • Bir uygulama veya Web sitesi aracılığıyla kod gönderin,
  • O kodu arkadaşınıza farklı bir şeymiş gibi arkadaşınıza tıklattırın/onaylatın,
tarzı şeyler okumuştum ama pek benlik iş değil diye ilgilenmemiştim. O linkin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Belki aramızda bilen vardır.
Hocam zaten böyle olduğunu söyledim arkadaşa. Yemi yutmuş kısaca olay bu. Normal bir durum bana da olsa bende yutardım şimdi yalan yok. Ancak çözüm basit; anti virüs ile tarat baktın geçmedi o zaman verileri yedekle sonra format. Son olarak yedeklenen verileri de tarat bilgisayardan tamamdır.

Arkadaşlar benim ona sorduğum zaman bana bir uyuglama kullandığını belirtti. Numaramı oraya okutunca benjm mesajlarım çıkıyormuş ben mesajlarımı silsem bile.
Ben bulurum ona uygulamanın kralını.
Basacaksın IP Logger'ı Key Logger'ı görecek o hackerlık neymiş.

Yerinde olsam içimin en rahat olacağı şeyi yapardım yani telefonu fabrika ayarlarına döndürürdüm. İkinci rahat olacağım şeyde arkadaşıma yapacağım şeydir ama o bende kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı