Arkadaşım yarın "seni rezil edeceğim" dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben çok tırsak birisiyim birisi şaka yaptığı zaman gerçekten ağlayacak kıvama gelirim fakat sonra şaka olduklarını söyledikleri zaman onlarla 1 hafta falan konuşmuyorum.
Bende aynıyım. Her şeyi çok kafaya takarım.

Fazla erkekle konuşuyor diye kötü bir kız olmaz. Önemli olan fikirleridir. Açıkça senin yanlış yaptığını bir abin olarak söyleyebilirim. Eğer gerçekten empati yapıp, kendini kızın yerine koyarsan ne dediğimi anlarsın. Okul vaktinde gidip kızdan özür dile ve olay kapansın. Cidden sinirlenip sana ne derse desin sen karşı bir şey söyleme.

Bir milletin medeniyetini ölçmek istiyor musunuz? Kadınlarına nasıl muamele edildiğine bakınız. -Mustafa Kemal Atatürk

Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar. -Mustafa Kemal Atatürk

Peki konu içinde bir konu açmak istiyorum.
Siz böyle durumlarda nasıl korkunuzu yeniyorsunuz?

Korkum olmuyor şahsen. Hangi hocadan korkmam gerektiğini ve hangisinin bu tür olaylara taktığına göre davranırdım. Mesela bu olaylar Türkçe hocasına gidecek olsa kızı yanıma alır olayı düzgünce anlatmasını isterdim veya anlaşmaya çalışırdım.

Sonra bir şekilde ikna ederdim. Düzgün anlatsanız olay hocayı ilgilendirecek mi yoksa ilgilendirmeyecek mi anlayacağım fakat anlatmıyorsunuz açık açık.

Korkum olmuyor şahsen. Hangi hocadan korkmam gerektiğini ve hangisinin bu tür olaylara taktığına göre davranırdım. Mesela bu olaylar Türkçe hocasına gidecek olsa kızı yanıma alır olayı düzgünce anlatmasını isterdim veya anlaşmaya çalışırdım.

Sonra bir şekilde ikna ederdim. Düzgün anlatsanız olay hocayı ilgilendirecek mi yoksa ilgilendirmeyecek mi anlayacağım fakat anlatmıyorsunuz açık açık.
Kıza ağır hakaretler etmişler arkasından. Arkadaşı kıza demiş, kızda öğretmene diyecek anladığım kadarıyla.

Kardeşim korkman çok normal. Zamanında senin ki gibi olmasa da korkmuşluğum olmuştu -Benim olayımda ben haklıydım ama o zamanlar kendimi korumayı bilmiyordum-. Beyin tamamen stres yaptığında kaçacak bir yer aramak için korkar ve bu beynin kendini koruma içgüdüsüdür diyebiliriz. Yapman gereken bir o kadar basit görünse de zor ama imkansız değil. Korktuğun zaman kafanda çok fazla düşünceler olur. Düşünceler gittikçe artar ve sürekli en kötüsü başına gelecekmiş gibi düşünürsün. Burada yapman gereken hiçbir şey düşünmeden direkt olarak olaya girmektir. Misal eğer beni dinleyip kızdan özür dilemek istersen; okulda boş vaktinde kızı gördüğün ilk zamanda hemen yanına gidip özür dile ve içinden ne geliyorsa onu söyle ve bunları hiçbir zaman düşünmemeye çalış. Sadece özür dile ve sonrasında söyleyeceklerin akıp gidecek. Asla ve asla kötü düşünceler, hatta ne söylesem vb. tarzında şeyler düşünme.

Şimdi bakın sıfırdan anlatıyorum.
Benim hoşlandığım bir kız vardı hatta geçen bana "askim bebegim" ilgili kelimeler ile cümle kuruyordu ve bu kız gizliliği çok sever kendisi bana dedi ki sevgili olalım ama kimse bilmesin dedi.
Bizde okulda hiçbir şekilde "gizlilik" amaçı konuşmamaya başladık.
Bu kız aldı başını götürdü herkesin elinden tutuyor, boynunu öpüyor falan.
Benim de sır paylaştığım bir arkadaşım vardı biz bu kız hakkında konuşurduk ( arkadaşım da hoşlanıyordu)(sırdaş olan) sonra sırdaşım benim paylaştığım bütün sırları kıza söylemiş ve yaklaşık 30 dk önce kız bana " ne kadar iğrençsin (küfür) " falan böyle saydırmaya başladı ve bir anda hoşlandığım kız "seni rezil edeceğim yarın okulda" dedi sonra hemen sırdaşıma söyledim aslında bunlar iş birliği yapmış beni şikayet etmek için benim de diğer arkadaşımla biz yem olarak atıldık ortaya ve sırdaşım bana dalga geçermiş gibi "askim tadi nasildi" falan saçma kelimelerde bulundu.

Olay böyle ve kız büyük ihtimal yarın hocalara söyleyecek (kızın arkadaşı beni destekliyor).
Kardeşim korkman çok normal. Zamanında senin ki gibi olmasa da korkmuşluğum olmuştu -benim olayımda ben haklıydım ama o zamanlar kendimi korumayı bilmiyordum-. Beyin tamamen stres yaptığında kaçacak bir yer aramak için korkar ve bu beynin kendini koruma içgüdüsüdür diyebiliriz. Yapman gereken bir o kadar basit görünse de zor ama imkansız değil. Korktuğun zaman kafanda çok fazla düşünceler olur. Düşünceler gittikçe artar ve sürekli en kötüsü başına gelecekmiş gibi düşünürsün. Burada yapman gereken hiçbir şey düşünmeden direkt olarak olaya girmektir. Misal eğer beni dinleyip kızdan özür dilemek istersen; okulda boş vaktinde kızı gördüğün ilk zamanda hemen yanına gidip özür dile ve içinden ne geliyorsa onu söyle ve bunları hiçbir zaman düşünmemeye çalış. Sadece özür dile ve sonrasında söyleyeceklerin akıp gidecek. Asla ve asla kötü düşünceler, hatta ne söylesem vb. tarzında şeyler düşünme.

Eskiden kız ile birçok kez kavga ettik ve barıştık ama sanırım bu olayda asla barışmayacağız (hayatımdan çıkmasını istiyorum artık derslerimi çok kötü etkiledi.).

Şimdi bakın sıfırdan anlatıyorum.
Benim hoşlandığım bir kız vardı hatta geçen bana "askim bebegim" ilgili kelimeler ile cümle kuruyordu ve bu kız gizliliği çok sever kendisi bana dedi ki sevgili olalım ama kimse bilmesin dedi.
Bizde okulda hiçbir şekilde "gizlilik" amaçı konuşmamaya başladık.
Bu kız aldı başını götürdü herkesin elinden tutuyor, boynunu öpüyor falan.
Benim de sır paylaştığım bir arkadaşım vardı biz bu kız hakkında konuşurduk ( arkadaşım da hoşlanıyordu)(sırdaş olan) sonra sırdaşım benim paylaştığım bütün sırları kıza söylemiş ve yaklaşık 30 dk önce kız bana " ne kadar iğrençsin (küfür) " falan böyle saydırmaya başladı ve bir anda hoşlandığım kız "seni rezil edeceğim yarın okulda" dedi sonra hemen sırdaşıma söyledim aslında bunlar iş birliği yapmış beni şikayet etmek için benim de diğer arkadaşımla biz yem olarak atıldık ortaya ve sırdaşım bana dalga geçermiş gibi "askim tadi nasildi" falan saçma kelimelerde bulundu.

Olay böyle ve kız büyük ihtimal yarın hocalara söyleyecek (kızın arkadaşı beni destekliyor).

Eskiden kız ile birçok kez kavga ettik ve barıştık ama sanırım bu olayda asla barışmayacağız (hayatımdan çıkmasını istiyorum artık derslerimi çok kötü etkiledi.).
Sana küfür ettiyse neden bunu kullanmıyorsun onu anlamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı