Arkadaşım yok

Arkadaşım yok, bir derdim olsa söyleyecek kımsem yok, sinemaya çağıracak arkadaşım yok, kendimde suç arıyorum. Ne yapabılırım? Neden buraya yazdım diye düşünüyorum.

Kendini suçlama bir gün hayata olan bakış açını değiştirecek prestij. Fight club tarzı filmeler ve diziler izle onlar senin en iyi arkadaşındır. Hayata olan bakış açın değiştikten sonra özgüvenin konusunda sıkıntı yaşamazsın mutlu bir hayat yaşa aynısını ben taşındığımda da yaşamıştım. Unutma kimse yalnız değildir!

Son düzenleme:
Kendinizi sorgulayın. Örneğin "ben ne yaptım da arkadaşım olmuyor?, neden arkadaşım yok?" gibi soruları kendinize sorun, hatanızı arayın. Kendi hatalarınızı çözmeye çalışın, tanıdığınız kişilerle ilişkilerinizi güçlendirin.

Eğer çevreniz yüzünden arkadaşınız yoksa mümkünse takmamaya çalışın. Aileniz de sizin arkadaşınızdır sonuçta. Arkadaş kelimesinin anlamı arka çıkmaktan gelir zaten.

Benim de çok arkadaşım yok, bazı arkadaşlarımı çocukken tanıştım. Bazıları üniversiteden, vesaire vesaire okulda olur belki ya da en iyisi kurslara falan, katıl spor veya dil gibi hobin olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim öncelikle yaşın kaç? Bu zamana kadar hiç mi olmadı? Aslında bu tarz konular basit ve bir o kadar da saçma. Kendine uygun birisini bulursan bence çok daha iyi olur önemli olan denk gelmeniz. Emin ol bir gün çok yakın olacağın birisi ile denk geleceksin. Neden şimdi gelmiyorum veya neden henüz gelmedim diye de düşünme. Şunu düşün iyi ki bu zamana kadar kötü bir insanla denk gelip arkadaş olmadım. Ben Nevşehir'de büyüdüm ve benim tüm arkadaşlarım orada. Tüm dediğim de 5 kişi. İzmir'e geldim 2 senedir ve İzmir'de 1 arkadaşım dahi yok çünkü ihtiyacını hissetmiyorum. Zaten kız arkadaşım da olduğu için bütün gün onunla konuşarak geçiriyorum zamanımı ihtiyacım olduğunda vs. Dediklerimden bir şeyler çıkarabilirsen ne mutlu.

En iyi arkadaşın kendinle olan ilişkindir.

Güzel şeyler zaman alır.

Benim de 9 sınıfa geçtiğimde hiç arkadaş edinemiyordum sadece ortaokul arkadaşımla aynı sınıfa düşmüştüm sonra beden dersinde kaynaştik falan öyle arkadaş olduk sonra ben kız meslek lisesine geçtim 10 sinifta gastronomi bölümü için ve sınıfta herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyordu ortaokul arkadaşım da o sınıftaydı ama beni takmiyordu yeni arkadaşlarıyla takılıyordu ben yalnız kalmıştım yemek dersleri falan zor geliyordu sonra bir tane kız geldi yanıma burcun ne hangi okuldan geldin falan öyle onunla tanışmıştık sonra aramız iyi olunca ben tanışmadan önce eski okuluma nakil aldırmistim ve o gün perşembe günüydü cuma günü nakilim açıklandı ve beni okula çağırdılar orada arkadaşlığım bitti şu an yine evimde gibiyim.

Benim de 9 sınıfa geçtiğimde hiç arkadaş edinemiyordum sadece ortaokul arkadaşımla aynı sınıfa düşmüştüm sonra beden dersinde kaynaştik falan öyle arkadaş olduk sonra ben kız meslek lisesine geçtim 10 sinifta gastronomi bölümü için ve sınıfta herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyordu ortaokul arkadaşım da o sınıftaydı ama beni takmiyordu yeni arkadaşlarıyla takılıyordu ben yalnız kalmıştım yemek dersleri falan zor geliyordu sonra bir tane kız geldi yanıma burcun ne hangi okuldan geldin falan öyle onunla tanışmıştık sonra aramız iyi olunca ben tanışmadan önce eski okuluma nakil aldırmistim ve o gün perşembe günüydü cuma günü nakilim açıklandı ve beni okula çağırdılar orada arkadaşlığım bitti şu an yine evimde gibiyim.
Yani sadece anlatmak istedim banane falan diyebilirsiniz çok utangaç olduğum için kolay kolay arkadaş edinemiyorum ve sanırım arkadaş edinmek için ilk önce ortak yönleri bulmak önemli çünkü kız bana öyle yaklaşmıştı eski okulumda da beden dersinde ortak noktamız futbol olduğu için öyle kaynaşmıştık

Geri
Yukarı