Arkadaşıma sevgi hissediyorum

MyNameİsConnor

Centipat
Benim bir tane kız kankam var çok iyi anlaşıyoruz ama son zamanlarda sanki ona karşı değişik şeyler hissediyorum, sevgi gibi. Ne yapacağımı bilmiyorum, ne yapmalıyım? Bu düşünceler kafamı sardı.

Kumar masasına oturdun demek, hadi başlayalım oynamaya.

2 olasılık var.

Ya kabul eder, ilişkiye başlarsın ve istediğin olur.
Ya da arkadaş (kanka) kalalım der ve artık sana dünkü gibi davranmamaya, senden uzaklaşmaya başlar.

Bu insandan insana değişeceği gibi tepkilerin şiddeti ve boyutu da değişebilir. Fırtına öncesi sessizlik ve artçı depremler gibi.

Ben bir kıza duygu besliyorsam, kanka kıvamına gelmeden söyleyip kurtuluyorum. Fazla uzatmayı sevmiyorum. Bu sayede ''arkadaş kalalım'' cümlesini duymuyorum. Arkadaş da kalınmıyor bu aşamadan sonra. Arkadaşı değil, bir süre önce tanıdığı gizemli çocuk oluyorum Basit, çok basit :) Gizemli kaldığım ve hakkımda çok şey bilmediği için de o merak duygusuna kapılıp acaba diyor ve tipini beğenip, sağ arkanı da kabarık hissederse olumlu cevap oluyor genelde.

Sen hiç arkadaşına aşık olmadın mı diyecek olursan bana, evet oldum. Aşk demeyelim de hoşlanma daha doğru olur. Sonra arkadaşlığımızı daha kutsal bulup, bu düşünceyi aklımdan çıkardım. Red alırsam eskisi gibi olmayacağımızı biliyordum çünkü. 1 aylık tanıdıgım biri olsa, umurumda olmaz. Olay bu.

Son düzenleme:
Karşı bir cins ile uzun süre birlikte olursan ki bu birliktelik ister arkadaş ister dost ister kanka adına ne dersen de bir süre sonra sevgiye aşka dönüşür. Burada kararı vermek sana kalmış. Ve genelde kızlar bu tarz şeylere ben seni arkadaş olarak görüyorum der ve kalbin kırılır. Bir daha da kolay kolay eski samimiyeti yakalayamazsin.

3. bir olasılık da var. Yaşınız belli ki genç, bir sürü bayan sevgili olarak girip çıkacak hayatınıza bundan sonraki yaşantınızda. Yani uzunca bir süre kimse kalıcı olmayacak sevgili kategorisinde. Buradan yola çıkarak, arkadaşlığına önem verdiğiniz ve uzun yılar böyle kalabileceğinizi bildiğiniz birini mi yoksa en nihayetinde yitip gidecek olan bir sevgiliyi mi tercih ettiğinize karar vermeniz gerekiyor.

Karşı bir cins ile uzun süre birlikte olursan ki bu birliktelik ister arkadaş ister dost ister kanka adına ne dersen de bir süre sonra sevgiye aşka dönüşür. Burada kararı vermek sana kalmış. Ve genelde kızlar bu tarz şeylere ben seni arkadaş olarak görüyorum der ve kalbin kırılır. Bir daha da kolay kolay eski samimiyeti yakalayamazsin.

Aga be😞

Sana kendi konumdan örnek vermek istedim. Bu kadar samimiyette bile neler oluyor gör diye...

Diyeceksin ki, Ben sana karşı bir şeyler hissediyorum eğer kabul etmiyorsan ben seninle arkadaşta kalmak istemiyorum bunu yapamam diyeceksin. Ya kabul edecek veya etmeyecek. Kabul ederse her ilişki bir gün biter arkadaşlığınız bozulur, etmezse yine bozulur. Sana tavsiyem onunla sohbeti biraz azaltıp farklı kişileri denemen olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı