Arkadaşıma Yardım Etmek İstiyorum

Oxeld

Hectopat
Daha fazla  
Yani bu konuyu buraya danışmak ne kadar mantıklı bilemiyorum ama aklıma aktif olarak kullanıldığından burası geldi. Beni buraya sürükleyen konuya gelecek olursak arkadaşım uzun bir süredir ağır depresyonda. Ama bu aralar daha kötü bir şekilde, konu intihara gelip duruyor. Geçtiğimiz senelerde uzun bir süre terapi ve ilaç desteği almış lakin sonra bitirmiş. Yazdan beri 2 tedaviyi de kesti ve tekrar tedavi alması için ikna edemiyorum. Az önce biraz sohbet ettik ve intihar etmek istediğini belirtti şakayla karışık bir şekilde. Son haftalarda 10 kere ağzına almıştır. Kendimce çok araştırıp yardım etmeye çalışıyorum ama nereye kadar benim de bilgim sınırlı. Uzman birine de danışamadım hem hafta sonu hem de yaşım dolayısıyla sokağa çıkamıyordum. Lakin yarın gidebileceğim. Ama şuan çok tedirginim elim ayağıma dolanmış durumda. Nasıl kazanabilirim onu? Tecrübeli biri varsa ciddiye alacağım. Teoride kalabileceğim her şeyi denedim okumadığım yer kalmadı.

Gidin bir konuşun derdini dinleyin neden tedaviyi kestiğini sorun eğer intihar konusunda ciddiyet devam ediyor ise ona hayatın güzelliklerinden bahsedin eğer imkan varsa çıkın bir Üsküdar Sahil'e gidin 2 simit bir de ayran alın konuşun ona zaman ayır ve bol bol konuş onu tedaviye ikna et buluşun virüs iznin olduğu zaman yanına git görüntülü ara konuş. Yaklaşık 2 sene boyunca aile içinden birisi ile benzer sorunu yaşıyorduk her şey konuşmak ile düzelir ona hayatın güzel yanlarını anlat.

Yeni konular

Geri
Yukarı