Arkadaşımı yanlışlıkla aşağıladım

my last mistake

Hectopat
Kendisi 1.71 boyunda ama görseniz inanılmaz basket oynuyor. Üniversitede okul takımındaydı zaten.

Neyse dün 1.95 boyunda adam vardı, kafamızda iyi adamla yeni tanıştık. Adama arkadaşı anlatıyorum işte kendisi çok fena basket oynar bakma böyle olduğuna dedim. Bakma böyle olduğuna derken arkadaşım orda bana bakış attı, kafam iyiydi ama sonradan dank etti.

Yani sonuçta bakma böyle olduğuna derken, boyunu aşağılamak amacıyla söylemedim, yani kendinden beklenmeyecek şeyleri yapabileceğini söylemeyi izah ettim de. Arkadaş da bir şey demedi, tabi hatırlamıyordur bile de dün bayağı içtik çünkü.

Neyse ya böyle bir anım işte canım sıkıldı dediğim lafa.

Kendisi 1.71 boyunda ama görseniz inanılmaz basket oynuyor. Üniversitede okul takımındaydı zaten.

Neyse dün 1.95 boyunda adam vardı, kafamızda iyi adamla yeni tanıştık. Adama arkadaşı anlatıyorum işte kendisi çok fena basket oynar bakma böyle olduğuna dedim. Bakma böyle olduğuna derken arkadaşım orada bana bakış attı, kafam iyiydi ama sonradan dank etti.

Yani sonuçta bakma böyle olduğuna derken, boyunu aşağılamak amacıyla söylemedim, yani kendinden beklenmeyecek şeyleri yapabileceğini söylemeyi izah ettim de. Arkadaş da bir şey demedi, tabii hatırlamıyordur bile de dün bayağı içtik çünkü.

Neyse ya böyle bir anım işte canım sıkıldı dediğim lafa.

Baktıysa alınmış olabilir ona olayı tekrar anlatıp özür dile tabii neden özür dilediğini de anlat.

Yok anlatamam çok utanırım şimdi basket oynamaya gideceğiz. Kendimi aşağılayayım yanında bari öyle teselli mi olsam ne yapsam.
Değer verdiğin birisi ise söyle derim çünkü bazı basit sözler derin yaralar açabiliyor sen özür dile yeter zaten senin ne niyetle söylediğin yeter. Zaten orada onu aşagılamamışsın bence ama yine de olsun sen dile özür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok, anlatamam; çok utanırım. Şimdi basket oynamaya gideceğiz. Kendimi aşağılayayım yanında bari, öyle mi teselli olsam? N'apsam?
Ettiğiniz söylem sonucunda bu denli mahcubiyet duymanız ve bu doğrultuda da burada konu açıp tanımadığınız insanlardan tavsiye almaya çalışmanız bile saygı duyulması gereken bir tutumdur bence. Arkadaşınızın söylediğiniz sözü hatırladığını, hatırlıyor olsa dahi kafanızda büyüttüğünüz kadar içerlediğini yahut da üzüldüğünü sanmıyorum.

Ettiğiniz söylem sonucunda bu denli mahcubiyet duymanız ve bu doğrultuda da burada konu açıp tanımadığınız insanlardan tavsiye almaya çalışmanız bile saygı duyulması gereken bir tutumdur bence. Arkadaşınızın söylediğiniz sözü hatırladığını, hatırlıyor olsa dahi kafanızda büyüttüğünüz kadar içerlediğini yahut da üzüldüğünü sanmıyorum.
Teşekkür ederim hocam işte zaten birbirimizle dalga geçeriz o bana ayı gibisin der ben ona demem ama zayıf çelimsin diye, ben kendimle dalga geçtiririm yakın arkadaşlarım arasında, onlar da bilir benim mizacımı.

Neyse artık bu arada benim nickimin üstünde ks yazısı noluyor acaba ölüyor muyum? Canım mı azalıyor noluyor? Ya da ceza mı aldım noldu acaba.

Teşekkür ederim hocam işte zaten birbirimizle dalga geçeriz o bana ayı gibisin der ben ona demem ama zayıf çelimsin diye, ben kendimle dalga geçtiririm yakın arkadaşlarım arasında, onlar da bilir benim mizacımı.

Neyse artık bu arada benim nickimin üstünde ks yazısı noluyor acaba ölüyor muyum? Canım mı azalıyor noluyor? Ya da ceza mı aldım noldu acaba.
Konu Sahibi demek hocam.

Geri
Yukarı