Arkadaşla aramı nasıl düzeltebilirim?

Apex Champion

Decapat
Arkadaşlar benim çok iyi bir arkadaşım vardı.
Geçen sene onunla tanışmıştık sonra çok iyi arkadaş olduk, sonra arkadaşlığımız gitgide kötülemeye başladı. Sürekli onunla küsmeye başladık, her küstüğümüzde ben barışırdım onu gerçekten çok seviyordum, en iyi arkadaşım oydu. Sonra her gün kavga etmeye başladık, sürekli barışıp küsüyorduk sonra artık kanka bile dememeye başladı, ben de öyle. Sonra gitgide aramız açıldı sonra neredeyse PS4 dışında hiç takılmıyorduk, çok az takılıyorduk. Sonra dün sınıflar değişti başka sınıfa geçti, sonra orada da zaten beni kesin bırakacak, ne yapabilirim? Onunla küsmek istiyorum, tekrar barışıyorum bıktım artık. Bir düzelse arkadaşlığımız nasıl düzeltebilirim yardım edin.

Merhaba. Birlikte PS4 oyununun dışında, yalnızca bu oyun arkadaşlığı dışında başka ortak noktanız pek olmadığından aranız sürekli iyi olarak devam edememiş. O zaman öncelikle yine bu ortak noktada buluşmanız için bazı sebepleri üretmeniz lazım, örneğin evde PS4 varsa onunla PS4 turnuvası veya maçlarını düzenlemeyi düşünerek aranızı bu oyunlar sırasında yiine eskisi gibi ısıtıp önce aranızı düzelterek bu işe başlayın. Ancak daha başka ortak noktaları da bulup bu noktaların birleştirici, kaynaştırıcı ve bu arkadaşlığın ömrünü daha uzatıcı konuları, noktaları, vb. bulabilmeniz lazım. Ancak o zaman bu arkadaşlık çok uzun ömürlü olabilir, tek bir ortak noktada ara sıra bozulmalar olabilmiş, yani tek ortak bir nokta (oyun arkadaşlığı gibi) bu arkadaşlığın sürekliliğine pek de yeterli gelememiş. Arada geçen bu zaman bunu göstermiş, yani geçmişte yaşanan ayni durum barışsanız bile yakın zamanda yine olabilir, buna çare bulacak başka ortak noktalar (Futbol, voleybol, basketbol, vb. oynamak, maçlara, AVM'lere birlikte gitmek ve oralarda yemek yemek, bu ortamlardaki kafelerde her konuda ilginç geyik muhabbetlerini yapabilmek, önemli maç sonuçlarını kendi aranızda tartışabilmek, vb.) kendi aranızda mutlaka bulunmalıdır. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı