Arkadaşlarım başarısızlıklarımı yüzüme vuruyorlar

Böyle ıt'lerle arkadaş olacağına hiç olmasın daha iyi bu insanlarla sürdürdüğünüz ilişkiye arkadaşlık mı diyorsunuz?
Bundan önce ortaokulda da aynı durumu yaşamıştım. Hep böyle olaylar 7-8 kişilik grupta benimi bulur ya?
Demek hala çocukça hareketler. Gittiğin lisenin kalitesi kötü olabilir.
Aslında hayır, gittiğim okul puanla alan gayet iyi bir okul.

Bundan önce ortaokulda da aynı durumu yaşamıştım. Hep böyle olaylar 7-8 kişilik grupta benimi bulur ya?

Hocam olmayın şu tiplerle arkadaş falan. Yalnız olmak o arkadaşların yanında olmaktan daha iyidir.
Her yerden engelleyin onları sınıfta neden engelledin diye sorarlarsa umursama onları.

Mümkün ise sınıfınızı değiştirebilirsiniz. Belki daha düzgün insanlar ile aynı sınıfa düşersiniz.

Sen onları boşver. Sen yalnızca kendinle ilgilen bence. Onlar öyle diyorsa muhattap falan da olma. Öyle boş boş konuşup dururlar.
Bu elemanlara arkadaş sözcüğü ne kadar yakışırsa...
Okulda derslerinle ilgilen, konuşmak zorunda mısın onlarla? Yok ben konuşmadan yapamam diyorsan alttan alma. Yok niye dalga geçiyorsunuz, yok ben kötü oyuncuyum falan diyeceğine anladıkları dilden konuş.
Eski arkadaşların.
Bunlar tipik 65 IQ TC erkekleri. Bunlara yapabileceğin bir şey yok. Onlar sana nasıl davranıyorsa sen de onlara 2 katı davranacaksın ki hatalarını anlayacaklar. Anlamıyorlar mı? Daha çok üstlerine gideceksin. Gerekirse sürekli dalga geçeceksin seninle geçildiğinde de sert yapıp tokadı yapıştıracaksın. Böyle proteinsizlikten beyni hamura dönmüş 65 IQ veletlerle aynı ortamda yıllarca kaldım başka çaresi maalesef yok.
Bırakacaksın bu elemanları o zaman uğraşma.
Hocam bahsetmeyi unuttum 5-6 gün önce bir arkadaş dediki: "Yapmayın artık o da insan." Diyeceksiniz o çocukla takıl. O çocuk benimle takılmaz. Çünkü 5-6 kişilik grup varken niye benle bağlı kalsın ki.

O şahıslara "arkadaşlarım" diye hitap etmeyi bırakarak başlayabilirsin.

Hocam başka arkadaş olabileceğim kimse yok ki sınıfta.

Olma kimseyle arkadaş, harbi söylüyorum daha iyi.

Bana göre yükten başka bir şey değildir arkadaşlık kavramı, çizgi film evreninde falan yaşamıyoruz "arkadaşlığın gücü" saçmalıklarına falan gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı