Arkadaşlarım başarısızlıklarımı yüzüme vuruyorlar

Lisedeyim. Arkadaşlarım var. Fakat belirli problemler var. Mesela oyun oynarken vs. bir hata yapıyorum. Bir dahakine yaparsın diyeceklerine bu başarısızlığımı 15-20 gün durmadan söylüyorlar. Diyorum ki anladım ben çok kötü bir oyuncuyum. Yine de vazgeçmeyip onu gülerek söylemeye devam ediyorlar. Bu sadece oyun ile alakalı bir durumda değil. Mesela derste bir şey soruyorum, sorduğum soru bir daha Allah'a emanet ne zaman durursa bazen 15 gün devam ediyorlar bazen 30...
Neden böyle yapıyorsunuz diye soruyorum. Sen de bizimle sürekli dalga geçiyorsun diyorlar. Ama gerçekten öyle bir şey yapmıyorum. Yardım edecek arkadaşların cevabını biliyorum. O arkadaşlarla bir daha konuşma onlarla konuşmayayım da ne yapayım başka erkek yok sınıfta zaten. Böyle bir olay daha önce başına gelmiş olup çözüme ulaştıran, ulaştıramayan veya bu olay ile ilgili fikri olup bana yardım eden arkadaşlar olursa sevinirim.
Çok fazla takıntılı ve aşırı düşünen birisi olarak böyle şeyleri kafanıza takmamanızı öneririm. Sanırım ciddi bir kimliğe bürünüyorsunuz arkadaşlarınızlayken ben önemli bir husus olmadığı sürece tamamen akışına bırakıyorum sohbeti, şakalaşmayı vs.

Arkadaşlarınızla arayı açmayı istemediğinize göre onlar gibi olmanız lazım, olaylara onların penceresinden bakmak lazım. Her zaman ciddiyet insanı boğar zaten. Benim de hayatta pek bir başarım yok tenisi futbolu voleybolu iyi oynamam, arkadaşlarım da beni onlara kendilerini özel hissettirdiklerim için severler.

Sanırım lise 1 ya da 2'sin, merak etme aranızdaki bağ zamanla daha samimi ve gerçek bir dostluğa dönüşür. Tabi karakter yapıları bunlara müsaitse.

Allah sabır versin, seni anlıyorum. Çok sinir bozucu tipler onlar. Elinden bir şey gelemeyebilir. Senin için iki söz bırakıyorum buraya:

"Eğer sevmediğin kişilerin yüzüne bakmak zorundaysan ve istesende kaçamıyorsan; gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun demektir." -Bob Marley

'Ayrı ayrı birer ahlaksız yaratık olan insanlar, bir araya gelince namuslu kişiler olurlar.' - Montesquieu

Allah sabır versin, seni anlıyorum. Çok sinir bozucu tipler onlar. Elinden bir şey gelemeyebilir. Senin için iki söz bırakıyorum buraya:

"Eğer sevmediğin kişilerin yüzüne bakmak zorundaysan ve istesende kaçamıyorsan; gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun demektir." -Bob Marley

'Ayrı ayrı birer ahlaksız yaratık olan insanlar, bir araya gelince namuslu kişiler olurlar.' - Montesquieu
Ne kadar şanssız biriyim!!! Ağlamak istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!

Hocam

Mesajları okumadım. Daha iyi bir okula nakil alamaz mısın?
Hocam puanıma göre en iyi okul burası ve evime de yakın nakil yapmam için aileme söyleyecek hiçbir neden yok.
Mesajları okumadım. Daha iyi bir okula nakil alamaz mısın?
Hocam bu 2 sözü söylemişsiniz teşekkürler ama bu iki sözü onlara nasıl uyarlayarak söyleyebilirim.

Bunun içinde okul yönetimine sunacak bir bahanem yok ki?
Eski Türk filimlerindeki gibi siz bana layık değilsiniz de. Sonra saçını kestir kimse seni tanımaz diyeceğim de erkeksin pek bir şey değişmez .😅
Hocam işin komik tarafı okulda son zamanlarda bize 3 tane seminer verdiler zorbalıkla alakalı...

Yeni konular

Geri
Yukarı