Arkadaşlarım fotoğrafımla dalga geçiyor

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Öncelikle merhaba, arkadaşlarım birden WhatsApp profil fotoğrafımla dalga geçmeye başladılar. Hiç anormal bir şey de yoktu oysaki. Fotoğrafımdan kafamı kesip filmlerin dizilerin kapaklarına koymuşlar, bir de okul grubuna yayıp paylaşıyorlar. Sinirden ağlayacak dereceye geldim artık. En sevdiğim arkadaşlarım bile aynısını yaptılar. 9. sınıfa yeni geçtim, bir de sınavlarım var 2 hafta sonra zaten. Sınavlara çalışamıyorum, şimdi hiç gram isteğim yok. Artık çıldırmak üzereyim. Yapmayın dedikçe yapmaya devam ettiler. Neyse ki bendeki program sayesinde attıkları fotoğraflar ve Stickler'ları kaydeden bir uygulama var, elimde kanıtım da var. Artık tüm çevrem üstüme geliyor gibi hissediyorum. Kendimi tutamadım, küfür de ettim.

Öncelikle merhaba, arkadaşlarım birden WhatsApp profil fotoğrafımla dalga geçmeye başladılar. Hiç anormal bir şey de yoktu oysaki. Fotoğrafımdan kafamı kesip filmlerin dizilerin kapaklarına koymuşlar, bir de okul grubuna yayıp paylaşıyorlar. Sinirden ağlayacak dereceye geldim artık. En sevdiğim arkadaşlarım bile aynısını yaptılar. 9. sınıfa yeni geçtim, bir de sınavlarım var 2 hafta sonra zaten. Sınavlara çalışamıyorum, şimdi hiç gram isteğim yok. Artık çıldırmak üzereyim. Yapmayın dedikçe yapmaya devam ettiler. Neyse ki bendeki program sayesinde attıkları fotoğraflar ve Stickler'ları kaydeden bir uygulama var, elimde kanıtım da var. Artık tüm çevrem üstüme geliyor gibi hissediyorum. Kendimi tutamadım, küfür de ettim.
İlk önce bu oda sıcaklığında iq seviyesi olan insanları hayatından çıkar. Sonra da bu durumdan ailene ve öğretmenlerine bahset.

Elbette duygular kişiden kişiye değişir ama lisedeyken bana da yaptılar, akıllı tahtaya bile arkaplan yapmışlardı. Ben gülüp geçmiştim, şimdi hafızamda güzel bir anı olarak kaldı. Ayrıca fotoğrafım normal bir fotoğraf bile değildi, hiç beklemediğim bir anda iğrenç bir fotoğrafımı çekmişlerdi. Demem o ki bence çok takılmaya gerek yok, sen böyle hissettikçe onlar aslında daha fazla üzerine gidiyor ve eğleniyorlar. Sen umursamaz gözükürsen 1-2 gün bile sürmeden bitiyor bu tarz geyikler.

Onların bir kısmını Instagram'dan ve WhatsApp'tan engelledim diğer arkadaşları engelleyemiyorum çünkü ödev kontrolcüsüsüyüm :(
Eğer imkanınız varsa ödev kontrolcüsü olmayı bırakın derim. Kendi başına zor bir iş, bir de size "köstek" olan sınıf "arkadaşlarıyla" düşünemiyorum bile.

Kardeşim , öncelikle kişisel fotoğrafının başkaları tarafından şaka amaçlı veya yaymam suçtur bunu unutma dostum. Bunu ailene direk anlatabilirsin ki bunda utanılacak bir şey yok. Ailene bu durumu anlat gerekirse araya polisler dahi girebilir çünkü arkadaşlarının yaptıkları şey onların utanması gereken bir durum ve suçtur. bunu asla unutma ( UTANMAYIN )

Ailene, öğretmenlerine falan şikayet etme sakın. Bu tip insanlar diğerlerinin üzüntüsüyle beslenirler. Senin şikayet ettiğini görüp daha da üstüne gidebilirler. Olay çok basit. Görmezden gelmek. Sen onlara yüz vermezsen bir süre sonra bırakırlar.

İlk önce bu oda sıcaklığında IQ seviyesi olan insanları hayatından çıkar. Sonra da bu durumdan ailene ve öğretmenlerine bahset.

Benim matematik öğretmenim okulda yetkili birisi ve dalga geçen arkadaşlarımdan biriside bizim sınıfın matematik başkanı yani matematikle alakalı şeylerde bizimle ilgileniyor onu şikayet etmek aklıma geldi aslında belki görevinden alır ama küfür ettiğim için haksız duruma düşme ihtimalim var.

Geri
Yukarı