Arkadaşların sizinle konuşmaması

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba! Bakın şimdi konuyu 2 parçaya bölüyorum.
Şimdi benim bir arkadaşım var ve bu arkadaşımın X ve Y kişisi adında 2 yakın arkadaşı var. Bu X ve Y beni istemiyor. Fakat ben onları düşünüyorum. Mesela biz arkadaşımla normalde sitemize yemek söyleyip iftarımızı yapacaktık. Hatta fikir benden çıkmıştı. Bu zeki arkadaşım X ve Y'ye bu planımızı söylemiş. Ama benim geleceğimi söylememiş. Buluştuğumuzda X, hemen arkadaşımın yanına gelip ''neden ona söyledin?'' demiş. Birlikte bulunduğumuz süre boyunca hep X ve Y gizlice benim orda bulunmamdan rahatsız olmalarını konuşup durdular. Ama ben onları düşünüp bu planımızı yaparken normalde X'i çağırmıştık. Ondan cevap bekledik vermedi ve arkadaşımda onsuz gidelim demişti bende hayır ayıp olur demiştim. Ama onların yaptıklarına bak.

2. Bölüm
Dershanedekiler benimle konuşmuyor. Normalde bir arkadaşım vardı. Eskiden aynı servisteydik ve okuldan ayrılmıştı. Dershaneye yeni gelmişti ve sürekli birlikte konuşuyorduk. Daha sonra ben onun yanına gitmedikçe konuşmamaya başladık. Ve en sonunda artık hiç konuşmuyoruz çünkü kendine yeni kanka buldu. Bende ona bir hediye verdim. Normalde ''ah çok güzel, çok sağol bunu kullanacağım'' vs. derdi ama sadece yüzüme bile bakmadan sağol dedi. Dershanedeki herkesin kankası var bir benim yok. Ve kötüsü beni yanlarına almıyorlar. Öneri verir misiniz biraz? Sosyalleşmem lazım.

Şimdi benim bir arkadaşım var ve bu arkadaşımın X ve Y kişisi adında 2 yakın arkadaşı var. Bu X ve Y beni istemiyor. Fakat ben onları düşünüyorum. Mesela biz arkadaşımla normalde sitemize yemek söyleyip iftarımızı yapacaktık. Hatta fikir benden çıkmıştı. Bu zeki arkadaşım X ve Y'ye bu planımızı söylemiş. Ama benim geleceğimi söylememiş. Buluştuğumuzda X, hemen arkadaşımın yanına gelip "neden ona söyledin?" demiş. Birlikte bulunduğumuz süre boyunca hep X ve Y gizlice benim orada bulunmamdan rahatsız olmalarını konuşup durdular. Ama ben onları düşünüp bu planımızı yaparken normalde X'i çağırmıştık. Ondan cevap bekledik vermedi ve arkadaşımda onsuz gidelim demişti bende hayır ayıp olur demiştim. Ama onların yaptıklarına bak.

2. bölüm
Dershanedekiler benimle konuşmuyor. Normalde bir arkadaşım vardı. Eskiden aynı servisteydik ve okuldan ayrılmıştı. Dershaneye yeni gelmişti ve sürekli birlikte konuşuyorduk. Daha sonra ben onun yanına gitmedikçe konuşmamaya başladık. Ve en sonunda artık hiç konuşmuyoruz çünkü kendine yeni kanka buldu. Bende ona bir hediye verdim. Normalde "ah çok güzel, çok sağ ol bunu kullanacağım" vs. derdi ama sadece yüzüme bile bakmadan sağ ol dedi. Dershanedeki herkesin kankası var bir benim yok. Ve kötüsü beni yanlarına almıyorlar. Öneri verir misiniz biraz? Sosyalleşmem lazım.

Şimdi vereceğim öneriler tamamen şaka niyetlidir. Aşağıda yazdığı gibi. Ve uyguladığınızda vicdan azabı çekebilirsiniz. X ve Y kişisi ile arkadaşınızın arasını bozun. Tabii bu biraz da yakınlığa bağlı bir şey.

Şimdi benim bir arkadaşım var ve bu arkadaşımın X ve Y kişisi adında 2 yakın arkadaşı var. Bu X ve Y beni istemiyor. Fakat ben onları düşünüyorum. Mesela biz arkadaşımla normalde sitemize yemek söyleyip iftarımızı yapacaktık. Hatta fikir benden çıkmıştı. Bu zeki arkadaşım X ve Y'ye bu planımızı söylemiş. Ama benim geleceğimi söylememiş. Buluştuğumuzda X, hemen arkadaşımın yanına gelip "neden ona söyledin?" demiş. Birlikte bulunduğumuz süre boyunca hep X ve Y gizlice benim orada bulunmamdan rahatsız olmalarını konuşup durdular. Ama ben onları düşünüp bu planımızı yaparken normalde X'i çağırmıştık. Ondan cevap bekledik vermedi ve arkadaşımda onsuz gidelim demişti bende hayır ayıp olur demiştim. Ama onların yaptıklarına bak.

2. bölüm
Dershanedekiler benimle konuşmuyor. Normalde bir arkadaşım vardı. Eskiden aynı servisteydik ve okuldan ayrılmıştı. Dershaneye yeni gelmişti ve sürekli birlikte konuşuyorduk. Daha sonra ben onun yanına gitmedikçe konuşmamaya başladık. Ve en sonunda artık hiç konuşmuyoruz çünkü kendine yeni kanka buldu. Bende ona bir hediye verdim. Normalde "ah çok güzel, çok sağ ol bunu kullanacağım" vs. derdi ama sadece yüzüme bile bakmadan sağ ol dedi. Dershanedeki herkesin kankası var bir benim yok. Ve kötüsü beni yanlarına almıyorlar. Öneri verir misiniz biraz? Sosyalleşmem lazım.

Bu hayatta hiçbir şeyi kafana takma. İstemezlerse sen de onları umursama hem de daha önünde uzun bir gelecek var. Bu gençlik zamanındaki dostlukların çoğu gelip geçici önemli olan üniversite sonrası arkadaşlıklar.

Geri
Yukarı