Arkadaşlarla oyun oynarken bunalıma giriyorum

Pc2000

Centipat
Herkese merhaba. Arkadaslarimla oyun oynarken iyi oynamak istiyorum. Ama maçtan önce hep ya kötü oynarsam düşüncesiyle bazen kötü oynuyorum. Kotu oynayınca moralim bozuluyor. Hep maçlarda iyi kda almak istiyorum. Aimle ilgili bir sorunumun olduğunu düşünmüyorum. Sadece heyacan veya kötü oynarsam dusuncesi yüzünden.
Bunu nasıl asarım? (Bu yüzden arkadaşlarımla oynamıyorum artık.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Arkadaslarimla oyun oynarken iyi oynamak istiyorum. Ama maçtan önce hep ya kötü oynarsam düşüncesiyle bazen kötü oynuyorum. Kotu oynayınca moralim bozuluyor. Hep maçlarda iyi kda almak istiyorum. Aimle ilgili bir sorunumun olduğunu düşünmüyorum. Sadece heyacan veya kötü oynarsam dusuncesi yüzünden.
Arkadaşların bir şey demiyorsa sıkıntı yok.

Arkadaşların ile bu konuyu paylaşabilirsin heyecan da yeni arkadaşların ise olabilir alışma meselesi var.

Hocam mous ayarlarını alışık olmadığın ayara getir. Klavyeyi ters tut ve monitöre karşıdan bak. Ayrıca fps'i 15e falan sabitle. Biraz bilerek kötü oyna bakalım hayatında neler değişecek her şeyin çözümü üzerine gitmek. Sen de yenilginin ya da kazanmanın hiçbir şey ifade etmediğini görene kadar yenilebilirsin.

Benim arkadaşım da aynısını söylüyor. Senle oynarken çok kötü oynuyorum sensiz çok iyi oynuyorum diye. Sen varken özgüvenim gidiyor Arap atı gibi sonradan açılıyorsun diyor. O rekabetçi maçlarında 0 kill olsa bile onunla eğlenebiliyoruz. 0 killi ile dalga geçiyorum kendisi de gülüyor. Arkadaş olduğumuz için takmıyor eğlenmeyi biliyoruz. Eğer arkadaşlarınız her fırsatta bunu yüzünüze vurup ciddi şekilde dalga geçiyor ise arkadaşlarınız ile konuşup böyle böyle anlatabilirsiniz ya da onlarla oynamayı bırakabilirsiniz.

Herkes iyi oynayacak diye bir şey yok. O iyi oynayanlar annesinin karnından Gamer çıkmadı. Sizde bir gün istediğiniz şekilde profesyonel bir oyuncu olabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle aklındaki "kötü oynama" kavramını yok etmen gerekiyor. Elinden geleninin en iyisini yapmaya çalışırsan, kendini belli edersin. Kendini belli edememişsen de, ya takımın tamamı kötü oynuyordur, ya da 1 kişi çok iyi oynuyordur kalanı senle birlikte iyi değildir. Sana oyunda da laf ederlerse, bir heyecanının olduğunu ve bu heyecandan dolayı normalden biraz daha düşük performanslı oynadığını belirt. Aklındaki "kötü" kavramını yok etmek için, arkadaşlarınla daha fazla maçlara girmen yararına olabilir. Belli bir süre sonra aklındaki "ya iyi oynayamazsam" düşüncesi ortadan kalkar. Çünkü arkadaşlarınla fazlaca maç girdiğin için, içinde bir rahatlık olur. Bu yüzden de oyuna rahat girip, iyi oynayıp rahat çıkarsın. Hiç olmadı beceremedin, denilenleri yaptın ve hala kötü oynuyorsun; o zaman oyun türü değiştir. Bu kesinlikle işine yarayacaktır. Aim yeteneği geliştiremiyorsan ya da FPS Shooting oyunlarında iyi oynayamıyorsan Mmo FPS' e geç, o olmadı Roleplay e geç, o da olmadı Yarış Oyunlarına geç. Hiç mi beceremedin, Euro Truck Simulator' da Multiplayer oyna, dikkatli sürmeye çalış. En basitinden ben CS GO yu son 2 yıldır beğenerek arada oynuyorum. Aim yeteneğim çok mu iyi, kesinlikle hayır. Ama oyundan hoşlandığım için arada girip 1 2 rekabetçi maç atıyorum. Bir de zamanında çok yoğun oynadığım PC Building Simulator vardı. Oyunu edinir edinmez tam işleyişini kavramak için başından kalkmadan 6 saat oynamıştım. Çok zor olacak ama asıl hedefim, oyuna ait tüm başarımları elde etmek. Ve oldukça iyi oynadığıma inanıyorum, oynadıkça da zevkten dört köşe oluyorum. Şu sıralar, öğrenci olduğumdan dolayı oyunlara pek vakit ayıramıyorum, bunu da söylemek gerekir. Oyun oynamak, tek bir alanda olmaması gerekiyor. İnsan, zevkine ve becerilerine göre oyun seçerse, o zaman oynadığı oyundan zevk ve herhangi bir eğlence çıkarır. Oyunda herhangi bir başarı yakalayamamak, insanın oyun zevkini cidden altüst edebiliyor. Zevk yok ise, o zaman oyunun ne anlamı kalır ki?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı