Arkham Knight ve GTA 5 oynayabilecek laptop önerisi

LeRoux

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle mevcut bilgisayarimdan bahsedeyim ki derdimi daha rahat anlayın. Uzun süredir Samsung'un np530u3c-a0etr ultrabook modelini kullanıyorum. Gündelik film izleme, net'te takılma vs. gibi alanlarda sıkıntı yaşamadım. Ama tahmin edeceğiniz gibi arada canım oyun oynamak istediğinde hiç bir şey yapamıyorum. Pes 2013'ü bile acamiyorum ekran kartı yüzünden gerisini siz anlayın. Bir haftadır yeni bir laptop araştırıyorum ancak teknik konulardan pek anlamiyorum. Çıktığı günden bu yana oynamak istediğim iki oyun var: GTA 5 ve Batman:Arkham Knight. Öyle çok yüksek bir performans beklemiyorum, elimdeki malzeme belli zaten. Bu oyunları orta -yüksek kalitede oynayabileceğim, uygun bir laptop arıyorum. O da günde 2-3 saat kadar. Kasma derdi olmasın, beni sinir etmesin yeter. "Kardeş bu makine seni üzmez, orta direk hesabı güzel güzel oyununa bakarsın" dediğiniz bir model varsa önerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ceza yedim de o yüzden cevap veremedim. Belli bir bütçem yok aslında, babadan destek çıkacak ama 3000 lirayı geçmek istemiyorum pek. Ha çok iyi bir f/p öneriniz varsa 3500e kadar çıkabilir bu bütçe. Kısaca en fazla 3500 tl düşünüyorum.

Bir de ilk mesajda dediğim gibi aşırı bir grafik kalitesi aramıyorum. Şöyle örnek vereyim: Film izlerken en fazla 480p kullanan bir adamım, 720p benim gözümde lükse kaçıyor yani olmasa da olur.

Asus K555UB-XO067T Intel Core i7 6500U 2.5GHz/3.1GHz 12GB Fiyatı
Dell Inspiron Gaming 7559 Intel Core İ7 6700HQ 2.6Ghz/3.5Ghz Fiyatı
En son bu ikisini buldum ama kararsız kaldım. Ucuz olanı işimi görür mü sizce? Yoksa paraya kıyıp diğerini mi tercih etmeliyim?

Abra A5 V7.1.3 15.6" Oyun Bilgisayarı :)

Paraya kıyıcaksan bunu tercih et

Veya Lenovo Ideapad 700 Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz / 3.5GHz 16GB Fiyatı Gtx 950 Var 950M Değil 5 Bin Tl Den Düşmüş Kaçırma ;)

Monster'a pek ısınamadım, bir de teslim süreleri çok uzun diye okudum bir çok yerde. Lenovo da indirim süresi 6 gün kadar herhalde. Ben bayramdan sonra alabilirim ancak yani 2 hafta kadar sonra.
Benim dediğim asus nasıldir? Orta ayarlarda çalıştırır mı dediğim oyunları sizce?

Monster'a pek ısınamadım, bir de teslim süreleri çok uzun diye okudum bir çok yerde. Lenovo da indirim süresi 6 gün kadar herhalde. Ben bayramdan sonra alabilirim ancak yani 2 hafta kadar sonra.
Benim dediğim asus nasıldir? Orta ayarlarda çalıştırır mı dediğim oyunları sizce?

Asus ve dell in ekran kartları arasında çok fark var.Biri GT 940 M Birisi GTX960M tabikide dell + işlemci farkı + asus tek fan.

DELL Inspiron 7559-B70D128W81C
[TBODY] [/TBODY]
bu model iyidir.

Asus ve dell in ekran kartları arasında çok fark var.Biri GT 940 M Birisi GTX960M tabikide dell + işlemci farkı + asus tek fan.

DELL Inspiron 7559-B70D128W81C
[TBODY] [/TBODY]
bu model iyidir.

Bu modeli almaya karar verdim zaten. Hem ekran kartı hem de 1 TB+128 SSD olması cezbeden tarafı oldu benim için.Aynı işlemci ve ekran kartı ile yapılan oyun testlerini falan da izledim, benim işimi hayli hayli görür bu. Ebrar bilgisayardan almayı düşünüyorum, sorun yaşar mıyım sizce ?

Bu modeli almaya karar verdim zaten. Hem ekran kartı hem de 1 TB+128 SSD olması cezbeden tarafı oldu benim için.Aynı işlemci ve ekran kartı ile yapılan oyun testlerini falan da izledim, benim işimi hayli hayli görür bu. Ebrar bilgisayardan almayı düşünüyorum, sorun yaşar mıyım sizce ?

Sanmıyorum.Ebrardan pc alıp sıkıntı yaşayana görmedim.Bende alıcam bu pc yi.Ama OSYM sağolsun bizi sallayıp dgs yi açıklamayınca kaldı.

Sanmıyorum.Ebrardan pc alıp sıkıntı yaşayana görmedim.Bende alıcam bu pc yi.Ama OSYM sağolsun bizi sallayıp dgs yi açıklamayınca kaldı.

Madem sorun yok diyorsunuz, kafama takılan başka bir şey de kalmadı. Bayram sonrası alıyorum bu modeli inşallah. Buraya izlenimlerimi ve resimlerini falan da atarım. Teşekkür ettim, sağolun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı