Arma 3 düşük CPU kullanımı ve kasma sorunu

Srolife

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar sorunum; Arma3, H1Z1, Rust gibi oyunlarda bilgisayarım aşırı derecede donuyor kasmalar başlıyor. FPS 4-10 arası gidip geliyor bazen sabit bir yere bakında 20-30'a çıkıp düşüyor özellikle Arma 3'te CPU Kullanımı yerlerde (aşağıdaki resimde görebilirsiniz) fakat LOL, CS:GO gibi oyunlarda hiçbir sorun yaşamıyorum FPS'im 100'den aşağı düşmüyor fakat benim kafama takılan sorun misal Arma3'te ayarları otomatik yaptırınca "Very High" ayarlıyor yani ekran kartım bu oyunu rahat oynayabileceğini zannediyor.

Benim sistemimin özellikleri ile aynı olan bir arkadaş (RAM hariç):

YouTube Videosu

Sistem özelliklerimle sizi baş başa bırakıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sistem Özelliklerim :
Ekran Kartı : MSI Gtx 750 Ti
İşlemci : İ3 4150 3.5GHz
Anakart: Casper Nirvana (Bilgisayarı önceden hazır aldığım için anakart casper)
RAM : 4GB 1600MHz CL11 (Haftaya 2x4 8 yapacağım)
Monitör : Samsung 1680 x 1050 60Hz

MSI Afterburner (Arma3):

Ln4qDJ.jpg

Sorun hala çözülmedi +up

Öncelikle merhaba arkadaşlar sorunum; Arma3, H1Z1, Rust gibi oyunlarda bilgisayarım aşırı derecede donuyor kasmalar başlıyor. FPS 4-10 arası gidip geliyor bazen sabit bir yere bakında 20-30'a çıkıp düşüyor özellikle Arma 3'te CPU Kullanımı yerlerde (aşağıdaki resimde görebilirsiniz) fakat LOL, CS:GO gibi oyunlarda hiçbir sorun yaşamıyorum FPS'im 100'den aşağı düşmüyor fakat benim kafama takılan sorun misal Arma3'te ayarları otomatik yaptırınca "Very High" ayarlıyor yani ekran kartım bu oyunu rahat oynayabileceğini zannediyor.

Benim sistemimin özellikleri ile aynı olan bir arkadaş (RAM hariç):

YouTube Videosu

Sistem özelliklerimle sizi baş başa bırakıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sistem Özelliklerim :
Ekran Kartı : MSI Gtx 750 Ti
İşlemci : İ3 4150 3.5GHz
Anakart: Casper Nirvana (Bilgisayarı önceden hazır aldığım için anakart casper)
RAM : 4GB 1600MHz CL11 (Haftaya 2x4 8 yapacağım)
Monitör : Samsung 1680 x 1050 60Hz

MSI Afterburner (Arma3):

Eki Görüntüle 242465

Sorun hala çözülmedi +up
1.Sebep:Arma3 çok optimizasyon yoksunu bir oyun oyunda neredeyse hiç optimizasyon yok.
2.sebep:Serverlerinde büyük rolü var bizzat ben bazı serverlerde 40-50 fps alırken aynı ayarlarda başka serverde 25-30 alıyorum.
Çözüm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı