Arma 3 satın alınmalı mı?

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Arma serisini çok uzun süredir isim olarak biliyorum ancak şimdiye kadar hiç ilgim olmamıştı. Daha önce bu tarz oyunlar oynamamış biri olarak Arma 3'ü satın almalı mıyım? Arma 3 için hangi DLC'ler olmazsa olmaz? Oyun tek kişilik oynanabiliyor mu ve oynanıyorsa keyif veriyor mu?

600 saat civarı deneyimim var. Şöyle diyeyim Arma 3 'ün bitmeyen bir içeriği var. Oyun sandbox ve Steam Atölye desteklediğinden dolayı sayısız mod ve görev bulunuyor. İşini bilen güzel bir takımla bu görevlere girip oynarsanız baya zevk alırsınız.

Bunun dışında kendi oyun modları da var. Ben en çok King Of The Hill denen oyun modunu oynadım (Battle Royale değil, isterseniz açıklarım size) gerçekten zevk aldığımı söyleyebilirim.

İsterseniz King Of The Hill'e girer 80-120 kişilik sunucuda üçerli takımlar halinde ister 2000 metreden Sniper kullanır, isterseniz sırtınızda Roket elinizde keleş, helikopterlere oyunu zehir edersiniz.

İsterseniz Altis'e girer role play yaparsınız.

İsterseniz arkadaşlarınızla kendi oyununuzu kurar kafanıza göre takılır ya da görev modları yükleyerek çok gerçekçi görevler yapabilirsiniz.

Ben en çok King of The Hill oynadığım için diğerleri hakkında çok fazla bir bilgim yok. İçerik açısından bitmeyen bir içeriği var, oyunun kendisinden veya mekaniklerinden sıkılmadığınız sürece zevk alırsınız.

Hocam bende aynı oyunu düşünüyorum. Grafik kalitesi ne durumda peki? Hangi oyuna benziyor grafik kalitesi olarak?
Videolardan grafiklerini görebilirsiniz ancak 6 sana önce çıkmış bir oyun. Haliyle çok güzel grafikleri yok ancak atmosfer ve görüntü olarak gayet güzel bence. Oyun motoru eski olduğundan işlemciye aşırı yük binmesine sebep oluyor, bu yüzden güçlü bir işlemci şart oynarken.
AMD işlemcin varsa uzak dur oyunun modası artık bitti bence alınmaz.
Ryzen 1600 ile kullanıyorum en son ayarlarda 45 FPS'nin altına düşmüyor.

Arma 3 Apex Edition mı yoksa Arma 3 Contact Edition mı tercih edilmeli?
DLC'ler şu anda ne kadar bilmiyorum ama çok tavsiye ettiğimi söyleyemem. Ben hiç birini almadan oynadım. Bir eksiklik de çekmedim bu zamana kadar.
45 FPS çok mu iyi sizce? Bu rezil optimizasyona sahip oyun parayı hak etmiyor artık. Arma 4 çıkartacakları yerde hala boş DLC çıkartmaya çalışıyorlar.
Optimizasyon ve gereksiz DLC'ye lafım yok, ikisi de berbat. Ancak oyunun kendisinden ben gayet zevk aldım. Benim gibi ağır çatışma sevenlere hitap ediyor. Battlefield vs gibi girip 30 adam öldürüp çıkamıyorsunuz, takım olarak oynamak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı