Armoury Crate en iyi manuel fan ayarı

rihenh

Hectopat
Merhabalar, başlıkta da gördüğünüz üzere manuel fan ayarı yapmak istiyorum ama nasıl yapsam bilmiyorum. ASUS ROG STRIX laptop kullanıyorum ve şarja takılı oyun oynadığımda 90 dereceleri bulabiliyor. Bunun için fanı en iyi şekilde kullanmak için manuel ayarlamak istiyorum. Bilen arkadaşlar GPU/CPU kısımlarının fan ayarlarını SS atarsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
@egeoz316 Hocam merhaba sizde de ROG Strix serisi laptop olduğu için etiketlemek istedim sizi. Bu konuda bir öneriniz var mı? Bir de sizce laptopu stand ile kaldırsam ve altını açsam ısıyı düşürebilir miyim? Yoksa düz bir zeminde durması daha mı iyi? CPU 90 dereceye çıkıyor ve anakartının vs yanacağından korkuyorum biraz. Bir ara 92 yi bile gördü.

Son düzenleme:
Biraz geç gördüm kusura bakmayın, ben hazır ayarlarda kullandığım için hiç denemedim fakat 70 derecede %70, 80 derecede 85%, 90 derece üstü maks ayarlarda olursa iyi bir soğutma olur.

Biraz geç gördüm kusura bakmayın, ben hazır ayarlarda kullandığım için hiç denemedim fakat 70 derecede %70, 80 derecede 85%, 90 derece üstü maks ayarlarda olursa iyi bir soğutma olur.
Çok sağ olun. Sizce bu sıcaklıklar yazdan mı kaynaklı? Yaşadığım şehir öğle vaktinde 35-40 derecelerde geziyor. Bir de bir standa koyup laptopu kaldırsam alttan daha iyi hava alır mı sizce? Yeni pc olduğundan bakıma da ihtiyacı yok. Tekrardan teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Çok sağ olun. Sizce bu sıcaklıklar yazdan mı kaynaklı? Yaşadığım şehir öğle vaktinde 35-40 derecelerde geziyor. Bir de bir standa koyup laptopu kaldırsam alttan daha iyi hava alır mı sizce? Yeni pc olduğundan bakıma da ihtiyacı yok. Tekrardan teşekkürler ilgilendiğiniz için.
Büyük ihtimal, benim bilgisayarım da çok ısınıyor.

Turbo boostu kapadım ve 15-20 derece civarında fark etti. Performans kaybı da yaşamadım. Siz de deneyebilirsiniz. Tabii tek bir oyunda deneme imkanım oldu ama bence ısı düşüşü için performans kaybına değer.
Ben zaten hiçbir zaman Turbo modda kullanmıyorum, gereksiz bir özellik, performans modu daha iyi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    573,4 KB · Görüntüleme: 899

Yeni konular

Geri
Yukarı