Armoury Crate fan hızı kontrol yeri anında tepki vermiyor

Norance33

Hectopat
Birkaç hafta önce sol alttaki grafik yerini istediğim gibi ayarlayabiliyordum ve belirli bir dereceyi geçer geçmez fanlar dönmeye başlıyordu. Artık uygulamaya girdiğimde sol üstte SPL SPTT gibi değerler görüyorum ve alttaki fan hızı kontrol yeri anında tepki vermiyor. Kullanmayı bilen birisi tam olarak nasıl eskisi gibi ayar yapacağımı anlatabilir mi?

1634686662607.png

Aşağıdaki gibi CPU'yu en yüksek hızda çalıştırıp, GPU fanlarını kapattım. Bu gibi ayarları yapamıyor musunuz?

Eki Görüntüle 1193596
Kral orada CCG&Zero Hour mu görüyor bu yaşlı gözlerim yoksa halüsilasyon mu ? :D
Kral orada CCG&Zero Hour mu görüyor bu yaşlı gözlerim yoksa halüsilasyon mu ? :D Bir de bende de 3060 & 5900HX modeli var ama fanlar hep birlikte çalışıyor. Senkronizasyonsuz sizin gibi ekran kartını belli bi dereceye kadar çalıştırmamasını nasıl ayarlayacağım acaba :/

Kral orada CCG&Zero Hour mu görüyor bu yaşlı gözlerim yoksa halüsilasyon mu ? :D
Hala oynuyorum hocam arada :)
En sağdaki ''Elle'' kısmından ayarlayabilirsiniz hocam. Yukarıda GPU seçeneğini seçip hangi derecede hangi hızda çalışmaya başlamasını ayarlayabiliyorsunuz. Ancak çok tavsiye etmiyorum çünkü ayarlama ekranında da bazı riskler konusunda uyarıyor sizi. Örneğin ilgili ısıda fanın 2000rpm de çalışması optimum ayarken siz sürekli 1000rpm de çalıştırırsanız kullanım ömrüne etkisi olur.​

Hala oynuyorum hocam arada :)
En sağdaki "Elle" kısmından ayarlayabilirsiniz hocam. Yukarıda GPU seçeneğini seçip hangi derecede hangi hızda çalışmaya başlamasını ayarlayabiliyorsunuz. Ancak çok tavsiye etmiyorum çünkü ayarlama ekranında da bazı riskler konusunda uyarıyor sizi. Örneğin ilgili ısıda fanın 2000RPM de çalışması optimum ayarken siz sürekli 1000RPM de çalıştırırsanız kullanım ömrüne etkisi olur.​

Ama şöyle kapatamıyorum fanları mesela "bu derecede şu seviyeden az çalıştırmazsınız" tarzı bir uyarı geliyor elle yapmaya çalışırken. "GPU Power Saver" Defaultta iidi ben onu şimdi Extreme'e çektim. Sanırım çok az kullansın demek oluyor. Zaman zaman 2200-2400RPM araları çalışıyor internette gezinirken ya da dizi film izlerken. Onun önüne geçmek istiyorum aslında. Ses çıkmasın yani. Fanlar birlikte çalışıyor hep sadece biri diğerinden 100-200 az oluyor en fazla. GPU kısmını da atabilir misiniz SS ile?
Edit : CCG bayağı basit geliyor artık eskiye göre. Botlar kafayı yiyor 15-20dk sonra basit bitiyor :/
Edit 2 : Ayarı yaptım ekran kartını 69 derecenin altında çalıştırma dedim ama gene de çalışıyor sıcaklık 50-55 ken :/
Bu Asus'un hiç beğenemediğim tek yanı şu uygulaması.
Edit 3 : Yukarıda tik işaretine tıklayı onaylamam lazımmış. Onu şuan farkettim kusura bakmayın biraz fazla yazdım. Biraz böyle deneyeyim olmadı dönerim silent / performance dönemini :)

Dosya Ekleri

• Asus Armoury.png
    Asus Armoury.png
    213,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Ama şöyle kapatamıyorum fanları mesela "bu derecede şu seviyeden az çalıştırmazsınız" tarzı bir uyarı geliyor elle yapmaya çalışırken. "GPU Power Saver" Defaultta iidi ben onu şimdi Extreme'e çektim. Sanırım çok az kullansın demek oluyor. Zaman zaman 2200-2400RPM araları çalışıyor internette gezinirken ya da dizi film izlerken. Onun önüne geçmek istiyorum aslında. Ses çıkmasın yani. Fanlar birlikte çalışıyor hep sadece biri diğerinden 100-200 az oluyor en fazla. GPU kısmını da atabilir misiniz SS ile?
Edit : CCG bayağı basit geliyor artık eskiye göre. Botlar kafayı yiyor 15-20dk sonra basit bitiyor :/
Edit 2 : Ayarı yaptım ekran kartını 69 derecenin altında çalıştırma dedim ama gene de çalışıyor sıcaklık 50-55 ken :/
Bu Asus'un hiç beğenemediğim tek yanı şu uygulaması.
Edit 3 : Yukarıda tik işaretine tıklayı onaylamam lazımmış. Onu şuan farkettim kusura bakmayın biraz fazla yazdım. Biraz böyle deneyeyim olmadı dönerim silent / performance dönemini :)
Hocam dizi film izlerken ben direkt sessiz moda alıyorum ve fanlar direkt kapanıyor. Donanım farkından dolayı sizin cihaz daha mı fazla ısınıyor acaba?

Hocam dizi film izlerken ben direkt sessiz moda alıyorum ve fanlar direkt kapanıyor. Donanım farkından dolayı sizin cihaz daha mı fazla ısınıyor acaba?
Çok fazla ısınıyor maalesef. İşlemci özellikle 67-68 çıkıyor otomatik fan çalışıyor 1dk sonra 57-58 iniyor ama 2dk içinde gene aynı seviyeye geliyor. İşlemci biraz yoruyor beni ama her zaman birlikte çalışıyolar. Dün konuştuğumuz gibi kendim ayar yapmazsam. Sessiz modda işlemci için çalışacaksa 2'si birden çalışmaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı