Artan oyun fiyatları sizi korsana sürüklüyor mu?

Fujiwara Takumi

Hectopat
Katılım
15 Haziran 2020
Mesajlar
2.500
Makaleler
1
Çözümler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde baya bir sömürmüştüm korsan tarafını. Yakın zamanda kırılan birçok oyunu oynadım. En son indirdiğim fazla büyük olmayan bir yapım virüs bulaştırmıştı. Aşırı kıl olup format atmıştım. Şu anda elimdeki orijinallerle tekrardan birlikteyim, zaten okul var fazla zamanım olmuyor.

Yeni oyunlar bu kadar pahalıyken Türkiye'deki oyuncuların büyük kısmı büyük oyun alamaz artık. Zar zor bütçelerini taşırarak bilgisayar alıyorlar zaten. O yüzden hiçbir şekilde yargılanmamalılar.
 

uNyt

Picopat
Katılım
28 Temmuz 2022
Mesajlar
100
Çözümler
2
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Korsan oyun neredeyse hiç yüklememeye çalışırım bunun benim için baş sebebi virüslerdir. Tabii bazı oyunlarda gereğinden fazla pahalı. Örneğin FIFA oyunları 700 800 TL oluyor genellikle ve benim de böyle bir bütçem olmadığı için FIFA oynayamıyorum mesela. Ama hemen crage yonelmiyorum. Eğer ki indirim tarihleri yakınsa crack indirmem. Örneğin önümüzde bir christimas indirimi var ve ben bu indirimde istediğim oyunları almayı düşünüyorum.
 

BrokenHeartS

Hectopat
Katılım
13 Ocak 2018
Mesajlar
1.629
Çözümler
9
Bu konuda inkar etmem fakat fiyatlar sağolsun bizi bu yola soktu kendileri kaybeder bu fahiş fiyatlar ile yola devam etsinler korsana devam birşey kaybetmiyorum sonuçta.
 

Coderman128

Hectopat
Katılım
12 Nisan 2020
Mesajlar
3.689
Çözümler
15
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Oyunlar bu fiyattayken ben emek falan dinlemem hacı. Yeni oyunlarda henüz korsana yönelmedim ama oyun çok pahalıysa ve ilgimi çekiyorsa korsana başvururum. Ekonomi düzelince de satın alırım. Zaten eskiden korsan oynayıp şimdi satın aldığım oyunlar var. Oynayıp bitirdiysem sonra kütüphaneme ekliyorum. Virüs işini de ilk önce eski bilgisayarın HDD'sine atıp virüs scan yaparak çözüyorum. Zaten başka bir zevkim yok kalan zevklerimi de söke söke alırım. Yahu Need For Speed Unbound 1400 lira arkadaş. Başka söze gerek var mı? 500 lira daha kat kira ödersin.
 
Son düzenleme:

CHRİS W4LKER

Decapat
Katılım
5 Mayıs 2021
Mesajlar
3.079
Çözümler
10
Oyun pahalı diye korsan oynamak mantıksız. Bahane üretmeyi bırakın. Zamanı gelince alırsınız ya da internetten videolarını izleyin.
"İnternetten videolarını izleyin" ne? Ne diyorsun sen? Alabilen var alamayan var. Maddi durumu olupta almayanlar tamam ama gücü buna yetmeyenler var. Doların halini görüyor musun? Oyun fiyatlarını görüyor musun? Bahane üretmeyi bırakın ne? Hayatımda gördüğüm en saçma şeyi yazmış olabilir misin?
 
Yukarı