Artan vaka sayıları ve normalleşme

Ne yazık ki devletin esanafa olsun yardıma ihtiyacı olan insanlara olsun verecek parası yok, ben artık şuna inanıyorum hayatta kalan kalsın ölen ölsün kafasında ilerleniyor biz bu kafayla değil ab tuvalete bile gidemeyiz.Devlet aile şirketi gibi yönetiyor ülkeyi en azından ben böyle düşünüyorum ve herkes kendi karantinasını kendisi uygulayacak esnaf bitmiş durumda intiharlar artmış durumda insanlar sonuna kadar haklı ama yapacak bir şey yok.

Arkadaşlar bakın bakalım sonraki hafta mavi renkli il olacak mı? Olmayacak çünkü millet geziyor. Sonra da vakalar yükseliyor. Okulları da kapatmadılar bir türlü. Bir de sınav diyorlar.

Okullar falan istedikleri kadar kapansın. Asıl mesela biz olağan üstü bir durumda birbirimize bakamıyan bir ülkeyiz. Çin bile bizden önce oldu, bizden önce bitirdi.

Kapatsalar dert açsalar ayrı dert. Ancak artık açmaları lazım çünkü biraz daha kapalı kalırsa ekonomi ve insanların psikolojisi bunu kaldıramaz. Devletin yapabileceği tek şey aşılamaya yüklenmesi ama onu da ne kadar yapabileceklerse.

Yeni konular

Geri
Yukarı