Artics F12 kasa fanı alınır mı?

Bence kasa içi hava akışını önemsiz gibi göstermen yanlış. Senin 2-3 derece dediğin muğlak bir kavram ve kullanılan fanların hava akımına göre değişir. Nihayetinde kasaya yeteri kadar hava girmezse içerdeki işlemci ve ekran kartıda bundan daha az faydalanır.
GPU soğutucu blokları halen çok pahalı ve her ekran kartına uymuyor. İşlemci soğutucusu dersen kullanıcı işlemcinin fazla ısındığından bahsetmemiş.
Aslında memnunum GPU ve CPU ısılarından. Fakat şöyle bi sorun var ki kasanın yan tarafı tamamen açık. Camını çıkardım öyle kullanıyorum. Cam takıldığında illaki içeride ısı artışı oluyor.

Bende bundan bahsediyorum. Sorun fanların yetersiz gelmesi. Aslında kasa değişimi için bütçe oluşturman daha mantıklı. Mesh bir kasada böyle sorunlar pek görülmez.

Aslında memnunum GPU ve CPU ısılarından. Fakat şöyle bi sorun var ki kasanın yan tarafı tamamen açık. Camını çıkardım öyle kullanıyorum. Cam takıldığında illaki içeride ısı artışı oluyor.

Bu şekilde de içeriyi toz dolduruyorsun. İşlemci fanı, ekran kartı, güç kaynağının içi öbek öbek toz dolsun, anakartın üzerinde toz katmanı oluşsun diyorsan ayrı.

Güç kaynağının içini temizliyor musun? Kondansatörler ısınır ve toz yapışmaya başlar, bir süre sonra gürültülü fan ve yüksek sıcaklıklar oluşmaya başlar.

PSU'nun olduğu yeri temizliyorum ama içine kadar değil tabii ki. Yukarıya fan alınır mı sizce 2 adet? Sizce faydasını görür müyüm?

@Ersin Erkal "bence" demek yerine, kesin olarak vereceği en verimli karar, iyi bir sıvı soğutma olacaktır diyorum.
Sadece CPU için 240'lık bir radyatörle hem kasaya extra vereceği paradan kurtarır hem de kesinlikle çok daha serin bir ortam sağlayacaktır.

PSU'nun olduğu yeri temizliyorum ama içine kadar değil tabii ki. Yukarıya fan alınır mı sizce 2 adet? Sizce faydasını görür müyüm?

Kasanın ön tarafında bir hava girişi göremiyorum. Sıcak havayı dışarı atmak kolaydır ve 1 egzoz fan ile 2 egzoz fan arasında maksimum 1-2 derece oynar. Senin asıl ihtiyacın olan şey içeriye havayı daha iyi alabilen ve iç hacmi geniş bir kasa.

Geri
Yukarı