Asansör Simulator geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyunu Steam'e mi çıkarmayı düşünüyorsunuz?

Öyle yapacaktı. Technnopat'a bedava verecekti.

Hocam oyun hakkında pek bilgi vermek istemiyordum ama vereyim madem. Resim paylaşmam ama.

Oyunda istediğim birçok şeyi yapmayı başardım. Fizikleri elimden geldiği kadar iyi yapmaya çalıştım. Elimdeki bilgisayarım pek el vermedi, bazı yerlerde arkadaşlarımın da bilgisayarlarını kullandım. Hatta internet kafeye dahi gittiğim oldu.

Oyunun birçok modeli hazır. Buna insan modelleri de dahil. Oyun ilk etapta tek oyunculu olacak, ileriki etaplarda çok oyunculu da çıkartmayı düşünüyorum bazı planlar çerçevesinde. Oyun bayağı bir detaylı, bu konuda bilginiz olsun. Gerçek asansörlere elimden geldiği kadar benzetmeye çalıştım, kart ve hataları da elimden geldiği kadar gerçekçi yapmaya çalıştım. Şu an oyunun bir kısmı hazır ancak şu an oyunu geliştirmeyi durdurdum. Çünkü yaz geldi ve işe girdim.

Şu an bir asansörcü olarak elimde hiçbir asansör ile ilgili ses kaydı yok. Yakın zamanda iyi bir mikrofon alarak sesleri kayıt edeceğim. Ortalama 40'dan fazla kayıt alacağım.

Oyunda en çok uğraştığım nokta da asansör hataları oldu. Çünkü (örneğin) asansörün elektrik gidince UPS'ler ile devreye girmesi gerekiyor ve bu gerçekten beni zorladı. Hatalara gelecek olursak asansörlerde yüzlerce hata var. Bir kısmını gerçek asansörlerle deneyerek bir kısmını da tahmin ile yaptım.

Şu anlık bu kadar. Yakın zamanda belki resim paylaşabilirim.

Hocam tahmini bitiş tarihi var mı? Şuana kadar baktığım asansör oyunları aşırı derece berbat. Eğer çok iyi bir oyun başarırsanız gerçekten iyi para kazanırsınız. Size tavsiyem:

Oyunu tek oyunculu taraflı yapmayın. Yani Euro Truck Simulator 2 gibi orada tek oyunculuda tır sürüyorsunuz bir zaman sonra "Multiplayer ne eğlenceli olurdu be." gibi bir isteğe kapılıyorsunuz. Oyuna da aynen böyle bir hava verin.

Tecchnopat'a özel bedava vereceğim demiştiniz. İyi para kazanmak isterseniz Technopat ve Steam için ayrı sürüm yapın.

Steam için çok oyunculu gelmeli.

Technopat için sadece 2 veya 3 odalı sadece oda kodu yazılıp girilen çok oyunculu yapın. İsterseniz de direk çok oyunculuyu kaldırabilirsiniz. Karar size kalmış. Kolay gelsin 😊

Oyunu Steam'e mi çıkarmayı düşünüyorsunuz?
Evet.

Hocam tahmini bitiş tarihi var mı? Şuana kadar baktığım asansör oyunları aşırı derece berbat. Eğer çok iyi bir oyun başarırsanız gerçekten iyi para kazanırsınız. Size tavsiyem:

Oyunu tek oyunculu taraflı yapmayın. Yani Euro Truck Simulator 2 gibi orada tek oyunculuda tır sürüyorsunuz bir zaman sonra "Multiplayer ne eğlenceli olurdu be." gibi bir isteğe kapılıyorsunuz. Oyuna da aynen böyle bir hava verin.

Technopat'a özel bedava vereceğim demiştiniz. İyi para kazanmak isterseniz Technopat ve Steam için ayrı sürüm yapın.

Steam için çok oyunculu gelmeli.

Technopat için sadece 2 veya 3 odalı sadece oda kodu yazılıp girilen çok oyunculu yapın. İsterseniz de direk çok oyunculuyu kaldırabilirsiniz. Karar size kalmış. Kolay gelsin 😊
Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim hocam.

Technopat için birkaç kullanıcıya ücretsiz vermeyi düşünüyorum, evet. Ancak bu bütün Technopat kullanıcılarına değil tabii ki :D

Multiplayer kısmı hakkında bazı düşüncelerim evet, mevcut. Ancak ne zaman gelir orası belli değil.

Oyunun çıkış tarihi hakkında aklımda bazı planlar var, eğer yakın zamanda iyi bir sistem alırsam oyun kısa bir süre sonra gelir gibi.

Steam'e önce Singleplayer çıkartacağım. Bug'lar bir nebze fazla olabilir, o yüzden her hafta 1 adet güncelleme getirerek bugları elimden geldiği kadar fixleyeceğim. 1 hafta olmasının sebebi ise sürekli güncelleme yaparak oyuncuları rahatsız etmek istemiyorum.

Multiplayer için 2 veya 3 tane oda açıp oraya herkesin girmesini sağlamayı düşünmüştüm ancak dediğiniz mantıklı. Maksimum 8 kişi olabilecek şekilde kod ile girilebilecek odalar ayarlamayı deneyebilirim, öneriniz için tekrar teşekkür ederim.

Evet.

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim hocam.

Technopat için birkaç kullanıcıya ücretsiz vermeyi düşünüyorum, evet. Ancak bu bütün Technopat kullanıcılarına değil tabii ki :D

Multiplayer kısmı hakkında bazı düşüncelerim evet, mevcut. Ancak ne zaman gelir orası belli değil.

Oyunun çıkış tarihi hakkında aklımda bazı planlar var, eğer yakın zamanda iyi bir sistem alırsam oyun kısa bir süre sonra gelir gibi.

Steam'e önce singleplayer çıkartacağım. Bug'lar bir nebze fazla olabilir, o yüzden her hafta 1 adet güncelleme getirerek bugları elimden geldiği kadar fixleyeceğim. 1 hafta olmasının sebebi ise sürekli güncelleme yaparak oyuncuları rahatsız etmek istemiyorum.

Multiplayer için 2 veya 3 tane oda açıp oraya herkesin girmesini sağlamayı düşünmüştüm ancak dediğiniz mantıklı. Maksimum 8 kişi olabilecek şekilde kod ile girilebilecek odalar ayarlamayı deneyebilirim, öneriniz için tekrar teşekkür ederim.

Hocam öncelikle oynanış, sistem gereksinimi ve optimizasyona önem verin. Erzurum oyunu gibi olmasını istemezsiniz değil mi?

Technopat için şu kullanıcıya bu kullanıcıya verirseniz ayırımcılık olur. Çekiliş yapmanızı öneririm.

2 yıl önce benim de oyun yapma hakkında bir sürü bilgim vardı kodlama dilleri dahil. Fakat hepsini unuttum. Unutmasaydım ücretsiz bir şekilde size yardım ederdim.

Oyun içi nasıl oynanacağı ile ilgili tutorial yani rehber yapmayı unutmayın heyecanla bekliyorum oyununuzu.

Oyunun yayılması için öncelikle İngilizce dil mutlaka olmalı. Sonra Twitch yayıncılarına mail veya sosyal medya hesaplarından oyununuzu tanıtmalısınız. Bu tür oyunlar yayıncıların çok sevdiği oyunlardır.

Crack korkunuz için "anti-crack" satın alabilirsiniz ama unutmayın ki Codex, FitGirl ve xatab(vefat etti) gibi repacker oyununuzu kırabilir.

Onun öyle olmasının biraz özel bir nedeni vardı, eski şeyleri deşmek istemediğim için ayrıntıya değinmeyeceğim. Sadece pek hoş şeyler olmadığını belirteyim.

Benimki mi hoş değil? Evet o kadar hoş değil ama rastgele seçmekte bence o kadar hoş değil en iyisi kararı ona bırakalım.

Hocam öncelikle oynanış, sistem gereksinimi ve optimizasyona önem verin. Erzurum oyunu gibi olmasını istemezsiniz değil mi?

Technopat için şu kullanıcıya bu kullanıcıya verirseniz ayırımcılık olur. Çekiliş yapmanızı öneririm.

2 yıl önce benim de oyun yapma hakkında bir sürü bilgim vardı kodlama dilleri dahil. Fakat hepsini unuttum. Unutmasaydım ücretsiz bir şekilde size yardım ederdim.

Oyun içi nasıl oynanacağı ile ilgili tutorial yani rehber yapmayı unutmayın heyecanla bekliyorum oyununuzu.

Oyunun yayılması için öncelikle İngilizce dil mutlaka olmalı. Sonra Twitch yayıncılarına mail veya sosyal medya hesaplarından oyununuzu tanıtmalısınız. Bu tür oyunlar yayıncıların çok sevdiği oyunlardır.

Crack korkunuz için "anti-crack" satın alabilirsiniz ama unutmayın ki Codex, FitGirl ve xatab(vefat etti) gibi repacker oyununuzu kırabilir.
anti-crack satın alabilirim. Oyunda ingilizce dili dahil olacak. Çekiliş yapabilirim evet. Sistem gereksinimlerini henüz test etmedim çünkü laptop kullanıyorum, masaüstüne geçince deneyeceğim. Oyun Erzurum gibi olamaz çünkü en başta grafikleri daha iyi. Tutorial elimden geldiği kadar hazırlayacağım. Oyunun bütün bilgilerini başta verip oyunu zehir etmek istemem çünkü. Twitch üzerinden birkaç yayıncı ile görüşmüştüm.
Yok o anlamda demedim, eskiden pek hoş olmayan olaylar oldu, o yüzden dediğin şekil yapmadı Webcam hocam.
Evet. Bazı kullanıcılar gerek oyun gerek şahsım hakkında pek hoş olmayan şeyler söyledikleri için kullanıcılara değil de baştan beri beni her destekleyen insanlara ücretsiz verecektim, hala da öyle.

Anti-crack satın alabilirim.

Pek fayda edeceğini sanmam. İlla Steam dosyalarını vs. değiştirip kıranlar olacaktır. En iyisi almayın her türlü kırılacak. Parası olmayıp oyunu oynamak isteyenlerinde olduğunu unutmayın.

Pek fayda edeceğini sanmam. İlla Steam dosyalarını vs. değiştirip kıranlar olacaktır. En iyisi almayın her türlü kırılacak. Parası olmayıp oyunu oynamak isteyenlerinde olduğunu unutmayın.
Aklımda bazı planlar vardı. Oyun her güncellendiğinde eski sürüm için "bu oyunun yeni sürümü çıktı, lütfen yenisini indirin" gibisinden bir anti-crack sistemi. Parası olupta oyunu almayan da var, ben ne yapayım :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı