Asansör Simulator geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam gelemiyor, sistemim kaldırmadığı için geliştirmeyi çok uzun süre önce duraklattım. Eğer destekleseydi şu ana kadar çıkmıştı. Kusuruma bakmayın.
Sana bir tavsiye. Daha basit bir oyun yapabilirsin. Eğer 3 boyutlu oyun yapma konusunda zorlanıyorsan bunun çözümü tasarımsal yerine kod odaklı kodlama. Bunun dışında 2 boyutlu oyunlara da yönelebilirsin. Sisteminin yettiği kadar ilerlemeni öneririm. Sonrasında sistemini yükseltince daha büyük işlere girersin. :)

O +18 DLC'ler için ömür boyu beklerim.
Siz isteyin yeter ki hocam, o +18 DLC'ler gelecek :D
Sana bir tavsiye. Daha basit bir oyun yapabilirsin. Eğer 3 boyutlu oyun yapma konusunda zorlanıyorsan bunun çözümü tasarımsal yerine kod odaklı kodlama. Bunun dışında 2 boyutlu oyunlara da yönelebilirsin. Sisteminin yettiği kadar ilerlemeni öneririm. Sonrasında sistemini yükseltince daha büyük işlere girersin. :)
Hocam oyun için bütün planları vs. yaptım, hepsini de kafamda oluşturdum. 3D bir oyun ve gerçekçi bir oyun olacaktı kafamda. Ancak UE4'e girince artık hiçbir şey yapamıyorum, çok kasıyor çünkü dediğim gibi. 4GB RAM ve 3. nesil işlemci yetmiyor hocam.

Bekleyişteyim tahmini bir çıkış tarihi var mı?

Bu oyun sayesinde, "Asansör nedir, Nerelerde kullanılmalı, Nasıl kullanılmalı, Neden kullanılmalı, Asansör adabı, Asansör yapma" gibi önemli mi önemli hayati bilgileri galiba öğrenebileceğiz. Online sistem gelecek mi? Birbirimizin Asansörlerini kapıştırdığı bir sunucu olsa güzel olabilir. Kafamıza Asansör yağmasını dört gözle bekliyorum.
Hocam dediklerinizin hemen hemen hepsini öğreneceksiniz. Oyun çok detaylı, bu yüzden en küçük bir şeyde minik çaplı bir sinir krizi yaptırabilecek bir oyun. Online sistemi denedim, ilk çıktığında değil ancak 2 veya 3. güncellemelerde yüksek ihtimal gelir. Sunucu ise toplu sunucular değil de, özel odalar gibi oluşturulabilmesini düşündüm.
Bekleyişteyim tahmini bir çıkış tarihi var mı?
Eğer sistemi alırsam ortalama 2 ay içerisinde çünkü hemen hemen her şey hazır. Yakın zamanda görsel de paylaşabilirim isteğe göre.

Arkadaşlar merhaba. Sizlere oyun yapacağımı belirtmiştim. Oyunu Unreal Engine'den yapmaya başladım ve ismi asansör Simulator. İlk olarak oyunun detaylarından bahsedeyim.
Oyun 3D olacak.
Oyunda kendinize belirli bir firma oluşturacaksınız. O firmada önce kendiniz oyuna başlayacaksınız. Ardından eleman alarak parça vs. alarak dükkan büyütebileceksiniz.
Oyunda yemek ihtiyacı, uyku ihtiyacı, enerji ihtiyacı, sağlık, mutluluk olacak.
Elemanlara parça ihtiyacı olduğunda sizler dükkana gittiğinizde sizlere söyleyecekler.

Şimdilik bu kadar spoiler vereyim, oyunun çıkış tarihi hakkında herhangi bir düşüncem yok. Sistem gereksinimlerini ve kaç GB olacağını da düşünmedim. Sadece bilgi vereyim dedim.

Forumu bırakmadın mı diyen arkadaşlara şunu diyeyim. Forumu bıraktım derken artık hiçbir şekilde yardım etmeyeceğim. Sadece soru soracağım ve böyle konular açacağım. Oyunum hakkında bilgi vereceğim. Yardım etmeyeceğim.

Hala devam ediyor musunuz?

Düzenleme: Evet devam ediyormuşsunuz.

Oyun yapımı konusunda zerre fikrim yok sadece C++ biliyorum yarışmaya ne dersin? Herhangi bir ödül olmasına gerek yok. Rekabet ortami olsa yeter. İlk oyununu çıkaran kazanır :)
@Webcam kullanan insan.

Oyun yapımı konusunda zerre fikrim yok sadece C++ biliyorum yarışmaya ne dersin? Herhangi bir ödül olmasına gerek yok. Rekabet ortami olsa yeter. İlk oyununu çıkaran kazanır :)
@Webcam kullanan insan.
Valla hocam UE4 girmeye çalışıyorum, geçenlerde hata veriyordu. Deneyeyim, girerse olabilir :)
Onun yerine konsepte yardım etseniz hocam :D
Hocam vallahi oyun hakkında kimseye bilerek zamanında yaşadıklarımdan ötürü bilgi vermiyorum, ortak hiç alamam :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı