Asgari ücret 2825TL!

@Monolova işletmeleri düşünüyorsun tamam ama olaya biraz da asgari ücretle çocuk büyüten insanların gözünden bakar mısın? 1 Ocak tarihinde vergiler ile ilgili düzenlemeler olacak diye duydum, ayıp olmasın da işverenlerin kazancı azalacak diye asgari ücretle çalışan aileler sürünsün mü? Bu mudur derdiniz? Biraz objektif düşünün lütfen.
@reddline eğer dediğiniz gibi ürünlerin fiyatı ilerde artıp da hiçbir şekilde bir şey değişmez ise dediklerinize katılıyorum, asgari ücretin artmasına sevindim diye 50 kişi linçlemenize gerek yoktu sadece.

Yanlız bu yazınızla ekonomi hakkında en ufak fikre sahip olmadığınız belli ettiniz.

Ekonomik güç devir, teknolojinin gelişmesiyle karşılaştırılmaz. Ekonomi kişi başına düşen gelirler, milli gelirler, alım gücü, döviz ve borsa ile ölçülür.
İroni yaptım sadece bu kadar ciddiye almanıza gerek yoktu.

Güldürmeyin beni. Alım gücü ve enflasyon bu seviyedeyken, artsa ne olur!
Sonunda...

Sonunda beni anlayan birisi çıktı...

Asgari ücretin artması bir önem ifade etmiyor. Aksine zarar. Neden? Alım gücü düşüyor, enflasyon artıyor, zenginlik alt tabakadan çekiliyor, yoksulluk artıyor. Bunların önüne geçmek için de maaş artmalı. Yani ağlancak halimize seviniyoruz...

1609149840687.png

Türkiye'de 309, 1 Euro.

"Avrupa bizi kıskanıyor."

Yeni konular

Geri
Yukarı