Asgari ücret 5.500 TL oldu!

Benzin 50 ekmek 10 olacak.
Paranın değeri olmadıktan sonra artsa ne olur gene her şey 10 kat zamlanacak sadece sayı artıyor alım gücü değişmiyor seneye 4250 lira iken daha iyiydi diyeceğiz.
Çay kaşığı ile verip kepçeyle gene alıyor. 1-2 aylık çözüm anca.

Çünkü oyunuz ve bu saçma sapan düşünce tavrınız ülkenin kaderini belirliyor. Oyun değil bu.

Sende ülkenin kaderini belirliyebilirsin bizimde düşüncelerimiz var herkesin 1 oy hakkı var.

Şimdi insanlar çocuk mu yapmasın yoksa evlenmesin mi anlamadım ne demeye çalışıyorsunuz.

Evet.

Çünkü oyunuz ve bu saçma sapan düşünce tavrınız ülkenin kaderini belirliyor. Oyun değil bu.

Ayrıca sen rahatsız oluyorsan diye bende ekonomiden bıkmak zorunda değilim.

Son düzenleme:
Sana "ekonomiden bık" demiyorum. Ayrıca tek ben miyim sence? %50'den fazla Asgari ücretle çalışan var ve bunların yarısından fazlası İstanbul'da. Adamlar benden senden daha fazla sıkıntı çekiyor ki şikayette ediyorlar. Sen bıkmıyorsan onlar bıkıyor. Bu şey gibi, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı. Yok öyle yağma! Bugün bizim başımıza gelen yarın sana gelecek, o yüzden seçimini adam gibi yap.
Sende ülkenin kaderini belirliyebilirsin bizimde düşüncelerimiz var herkesin 1 oy hakkı var.
Mantıklı düşünceler öne sürsen saygım sonsuz. Ama gidip "evlenmesinler, çocuk yapmasınlar, orada yaşamasınlar" deyip insaların hür özgürlük haklarını kısıtlayacak ithamlarda, önerilerde bulunursan o zaman saygı duymam. Bu her ülkede insan hakkıdır ya hakkı! Ülkede bu hakkı alacak bir şey olduysa bunun felaket derecesini algılayamıyor musunuz?

Evet.

Bak güzel kardeşim benim durumum muhtemelen senin durumundan iyidir ha iyi olmayabilir de eyvallah. Ama senin benim veya başkasının durumunun iyi olması ülke ekonomisini iyi yapmaz güzel kardeşim benim. Ülkede artık orta segment kalmadı ya zenginsin ya fakir sana şunu da söyleyim biz ikimiz de fakir kısmındayız daha üst zenginlikler görmediğimiz için elimize 3 kuruş para geçince kendimizi zengin zannediyoruz :D ülkede doktor bile açlık sınırını geçecek maaş almıyor bunu biliyor musun? Ülkenin doktoru bile fakir kısmında yani anlayacağın. Eskiden memur olsun direk kızımı veririm diyorlardı neden? Çünkü memurun evi olurdu, arabası olurdu tatili olurdu. Şimdi tatil var ancak elde ne ev var ne araba ne de kiradan sudan elde kalan 3 kuruş para. Anladın mı şimdi demek istediğimi güzel kardeşim senin durumunun iyi olması ülke ekonomisini iyi yapmaz. Büyükşehir olmayan Konya'dan örnek vereyim sana 1 simit 5 lira 4 kişilik bir aile günde 3 öğün simit yese yine para yetmiyor :D 4x4 = 16x2 = 32x3 = 96 lira yaptı 96 lira ayda 3000 TL para yapar canım kardeşim geriye kaldı 2500 lira Konya'da 2+1 öğrenci evi bak abimgil kalıyor oradan biliyorum 1800 lira kiraya gider geriye kalır 1200 lira 2 günde bir 2.5 litre kola içse bu aile geriye kalır 900 TL ee kardeşim bu adam 900 TL'yi suya mı verecek? Elektriğemi verecek? Doğalgaza mı verecek? Çocuğuna harçlık mı verecek? Çocuklarının okul masraflarını mı karşılayacak? Ailesine kıyafet mi alacak daha böyle böyle gider bu. Yani güzel kardeşim benim Hülya Avşar diyor ya simit yeyin diye bu ülke de artık sadece simit ile beslensen bile geçinemiyorsun. Hala ekonomiye güzel diyenler var hayretler içerisindeyim ben bu konuya da daha mesaj atmam yazacağımı yazdım gayet yeterli iyi günler iyi sosyaller.

Geri
Yukarı