Asgari ücret ile en uygun iş nedir?

Garsonluk yapabilirsin günlük ücret verirler çalıştığın saate göre, onun dışında dönerci olabilir 2 öğün yemek yesen çalıştığın yerde, mevkisine göre asgari ücrete bile denk gelebilir artı çalıştığın cebine kalır 😅.

Yorulmadan asgari ücret alabileceğiniz bir iş yok.
Hocam mesajımı sonuna kadar okumadınız sanırım. Biliyorum her işin kendine göre zorlukları var ama ben burada genel olarak daha az güç harcayıp daha az yorulduğumuz işleri sordum.
Garsonluk yapabilirsin günlük ücret verirler çalıştığın saate göre, onun dışında dönerci olabilir 2 öğün yemek yesen çalıştığın yerde, mevkisine göre asgari ücrete bile denk gelebilir artı çalıştığın cebine kalır 😅.
Teşekkürler hocam öneri için artı çalışmadığımız sürece de asgari ücret alırmıyız peki? Ve artı çalıştığımız süreler de genel olarak ne kadar fazla veriyorlar biliyor musunuz?

Dayımın oğlu Ak Parti gençlik kollarına üye olduğu için gelişigüzel bir mülakat ile belediyede memur olarak işe alınmıştı. Şu anda asgari ücretten çok daha iyi bir maaşı ve aşırı rahat bir işi var. Bu gibi ayrıcalıklı durumlar dışında yorulmadan iş yapıp asgari ücret kazanmak zor maalesef.

Sebebi ne acaba ? kasiyerlik çok kolay bir meslek yıllardır aynı markette çalışan kasiyerler tanıyorum.
Hocam kuzenim A101'de çalışıyordu ve işkur üzerinden işe girmişti yanlış hatırlamıyorsam. Hem asgari ücret almıyorlar sanırım, 2000-2400 arası bir maaş alıyorlar ve bazı konularda çok baskı oluşturuyorlarmış. (insanın karakteriyle alakalı nasıl görmüşse karşıdakinin de aynı olmasını istiyorlar sanırım). Ayrıca genel olarak tam gün çalışıyordu ve ona rağmen asgari ücret almıyordu.

Konu ile ilgili bir araştırma yaparken , böyle bir internet sitesi ile karşılaştım. Arzu ederseniz bir inceleyin umarım bir yararı olur, selamlar :))

Yeni konular

Geri
Yukarı