Asgari ücret tahmininiz nedir?

mehmetakbas07

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bugün veya yarın yeni asgari ücret açıklanacak. Benim tahminim 6000 küsur yönünde. Haziran 22 açlık sınırı yaklaşık 6100 TL olmuş. Geçen seneki verileri de kontrol ettiğimde genelde açlık sınırının üzerinde açıklanmış ücret. Geçen sene asgari ücret yaklaşık 380 dolar iken şu an 255 dolar. 6000 TL olursa yaklaşık 360 dolar oluyor. Sizin düşünceleriniz neler?

5000-5500 TL olacaktır tahminimce. Bir anda 6000 TL yaparlarsa ani gelen zamlarla artık ekonomi ve enflasyonda dibi görürüz.

Maaşlara zam yerine pahalılık düşse gerek kalmayacak maaşlara vs artışa. Çünkü maaşlara zam geldiği zaman her şey tekrardan zamlandığı için gelen zammın bir anlamı kalmıyor.

6k tahmin ediyorum ama mecliste sayın nebati yeni vergi getirmeyeceğiz dedi bütçe için o daha önemli aslında :) inşallah öyle olur ayrıca gelir vergisi güncellemesi yapılırsa çok iyi olur kazancımız vergiye gidiyor ben bir fabrika da çalışıyorum brüt 12,250 TL oldu bakalım umarım gelir vergisi düzenlemesi olur ve yeni vergiler gelmez.

Asgari ücret artırımı çözüm değil. Bir işletme asgari ücret ile işçi çalıştırıyor. Ücret arttığı zaman doğal olarak o işçinin masrafını ürettiği ürüne zam yaparak karşılamak zorunda kalıyor. Bu düzen ile zam yapmak saçmalıktan başka bir şey değil. Kar tanesi misali yuvarlandıkça büyüyor. Büyüdükçe sorunlar ağırlaşıyor. Bu gün açıklamada 6000 TL denilirse 1 ay insanlar alkışlayacak ama 2. ay ceplerindeki paranın yine yetmediğini gördüklerinde iş işten geçmiş olacak!!

Yeni konular

Geri
Yukarı