Asgari ücret zammı neden zararlı?

• Konuyu başlatan GCN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 2B
@GCN Benim de aklımda iş kurmak gibi bir çılgınlık var.
Yurt dışında elime para geçirdikten sonra Aloe vera ve bitki işine gireyim diyorum sonrasında yine rahat durmam.
İlk başta çılgın fikirlere girişmeyin bence. Yapacağınız şey çılgın fikirleri sonrasına bırakmak. Başlangıç sermayeniz ile kuracağınız iş biraz daha garanti olsun. Yani tutmama riski aşırı düşük olsun. O iş ile ufak ufak büyümeye giderek sermayenizi büyütebilirsiniz. Kendinize tampon sermaye bırakarak geri kalan sermaye ile çılgın fikirlere koşun. O parayı yok edin, korkmadan. Çünkü tekrar o sermayeyi edinecek gücünüz olacaktır. Tekrar deneyeceksiniz ve tekrar ve tekrar.

İlk başta çılgın fikirlere girişmeyin bence. Yapacağınız şey çılgın fikirleri sonrasına bırakmak. Başlangıç sermayeniz ile kuracağınız iş biraz daha garanti olsun. Yani tutmama riski aşırı düşük olsun. O iş ile ufak ufak büyümeye giderek sermayenizi büyütebilirsiniz. Kendinize tampon sermaye bırakarak geri kalan sermaye ile çılgın fikirlere koşun. O parayı yok edin, korkmadan. Çünkü tekrar o sermayeyi edinecek gücünüz olacaktır. Tekrar deneyeceksiniz ve tekrar ve tekrar.

Evet bencede ilk başlangıc sermayesini tuttursun bir miktar cılgınca fikri icin ayırsın.

Bir de öyle fomocular gibi acele etmeyin. Çok yavaş kaplumbağa gibi sakin sakin ilerleyin. Birden bire zengin olmaya çalışmayın!!!!

Ben iş kuralı yaklaşık 5,5 sene oldu. Bir 3-5 sene daha çılgın fikirlere girişmeyeceğim. Aklımda birkaç fikir var ama sadece fizibilitesini yapıyorum bir süredir.

Geri
Yukarı