Aşı ne kadar koruyor?

Hayır gene aynı geçene geçiyor korona etkiyi azalttığı falan da yok.
Evet belki hasta oluyor aşılılar. Ama 2 doz Biontech aşısı olan arkadaşım 2 gün sonra iyileşmişken aşı olmayan arkadaşım 1 hafta zor toparladı. Aşı olup 1 gün kol ağrısı çekmeyi korona olmaya yeğlerim. İnatla neden aşıya karşı çıkıyorsunuz anlamıyorum.

Evet belki hasta oluyor aşılılar. Ama 2 doz Biontech aşısı olan arkadaşım 2 gün sonra iyileşmişken aşı olmayan arkadaşım 1 hafta zor toparladı. Aşı olup 1 gün kol ağrısı çekmeyi korona olmaya yeğlerim. İnatla neden aşıya karşı çıkıyorsunuz anlamıyorum.
Aşı olmaya devam edin o zaman ne diyelim.

Hayır gene aynı geçene geçiyor korona etkiyi azalttığı falan da yok.
Annem 2 doz BionTech oldu. Okula giderken ve dönerken toplu taşımayı kullandığı için pozitif oldu. Büyük olasılıkla aşılar sayesinde şu an hastalığını aşırı hafif geçiriyor. Benim sülalemde neredeyse herkes aşı oldu, 69 yaşındaki anneannem bile 3 aşı oldu ve hiç bir etki yok. Tabii Facebookta gezen şu aşının içeriği resimlerine inanıyorsanız bilemem.

Annem 2 doz BioNTech oldu. Okula giderken ve dönerken toplu taşımayı kullandığı için pozitif oldu. Büyük olasılıkla aşılar sayesinde şu an hastalığını aşırı hafif geçiriyor. Benim sülalemde neredeyse herkes aşı oldu, 69 yaşındaki anneannem bile 3 aşı oldu ve hiçbir etki yok. Tabii Facebook'ta gezen şu aşının içeriği resimlerine inanıyorsanız bilemem.

Benim dedem de oldu fakat hiç hafif geçtiği yok aşı falan fiyasko linç tayfa yoktur şimdi öğlen toplanırlar buraya.

Benim dedem de oldu fakat hiç hafif geçtiği yok aşı falan fiyasko linç tayfa yoktur şimdi öğlen toplanırlar buraya.
6-7 kişide hafif geçti diye bütün dünyada hafif geçecek diye bir şey yok ki. Herkesin vücudu farklı tepki veriyor ama kim ne derse desin aşı virüse karşı koruma sağlıyor. Hayatlarını tıpa adamış insanlar bunu derken siz birden bir forumda aşı etkisiz diyorsunuz. İronik değil mi sizcede?

6-7 kişide hafif geçti diye bütün dünyada hafif geçecek diye bir şey yok ki. Herkesin vücudu farklı tepki veriyor ama kim ne derse desin aşı virüse karşı koruma sağlıyor. Hayatlarını tıpa adamış insanlar bunu derken siz birden bir forumda aşı etkisiz diyorsunuz. İronik değil mi sizce de?

Değil bence neyse konuyu uzatmiyayim linç tayfa gelmesin yine iyi günler dilerim.

Aşıyı olduktan yani BioNTech ise 1 ve 2 Sinovac ise 1, 2 ve 3. dozları tamamladıktan yaklaşık 1-1.5 ay sonra aşı tam olarak etkisini göstermeye başlıyor. Aşının %100 koruma sağlamadığını zaten ilk çıktığında da gerek uzmanlar gerekse aşıyı çıkartanlar söylüyordu. Fakat bu aşının ölüm riskini kat ve kat indirdiğini, neredeyse sıfıra yaklaştırdığını da biliyoruz. Uzmanların açıklamasına göre günümüzde yaşadığımız bu pandemi bir yıl içinde son bulacak, COVID hastalığı da grip gibi olacakmış. Yani her kışa girmeden önce sonbaharda rahat bir kış geçirmek için COVID aşısı olacağız, eğer olmazsak gribe yakalanır gibi COVID'e yakalanacağız, ama içiniz rahat olsun bu COVID şimdiki gibi öldürücü bir virüs olmak yerine grip gibi bir şey olacak.

Geri
Yukarı